21 Ekim 2018 Pazar

Parke sistre cila

Gerçekler acıdır, acıtır!

Ramazan Durmuş

Ramazan Durmuş

E-Posta : rdurmus44@hotmail.com

“Demokrasinin mabedi” TBMM tatile girdi. AKP, Mısır ile Başbakan da “Cumhurbaşkanım” dediği Mursi ile meşgul...
Peki Türkiye’de neler oluyor?
Öfkeli muhalefetten şikayeti olanlar, iftar sofralarında aynaya bakamadıklarından olsa gerek yüksek ses tonu ve mimiklerindeki olağanüstülükle asıp kesiyorlar!
Oysa mübarek günlerin manevi hazzı içinde oruçlu ağızlar huşu içinde olması gerekirken, öfkeli ses tonu şaşırtıcıdır.
Faiz lobisi kredi kartı lobisine dönüştürülürken 11 yıldan beri sanki bu ülkeyi bir başkası yönetiyormuş gibi başta Başbakan ve kurmayları açıklamaları ile şaşırtıyorlar. Onlar şaşırtırken bebek katilleri fütursuzca Diyar-ı Bekir’den acı görüntüler sahneliyorlar. AKP de dikensiz gül bahçesi sandığı Türkiye’nin yüzde 50’si ile nikahlıymış gibi diğer yüzde 50 sanki kendisini hiç ilgilendirmiyor gibi hareket ediyor. İktidar sahiplerinin süreç ve çözüm sevdası kutsalları oldu. Bölücü katillerin fütursuzlukları karşısında sessizler. Bebek katili kanlı örgüt, Güneydoğumuzda kendine buyruk. Türkiye Cumhuriyeti dinlenmiyor. Dağdaki eli kanlı teröristler durmadan takviye alıyor. Şehirdekiler de tehdit üzerine tehdit savuruyor. Yani ihanet gün gibi ortada.
Bu gidişi beğenmek elbette mümkün değil. Bu gelişmelere itiraz etmek de her Türk vatandaşının hakkıdır. İşte Milliyetçi Hareket’in Lideri Devlet Bahçeli Bey de öyle yaptı. Düzenlediği basın toplantısında gaflet uykusunda olanlara gerçekleri haykırdı.
Anayasa Uzlaşma Komisyonunda hemfikir olunan 48 maddenin yasalaştırılması konusunda da Başbakanın davetine karşı duruş sergiledi. Vay ki vay! AKP’nin sözcüsünden ağza alınmayacak laflar... Bir oruçlu ağızdan bu laflar çıkıyorsa vay halimize! Kükredi AKP sözcüsü ama Devlet Bahçeli Bey’in tespitlerine diyecek bir şey bulamadı. Sadece hakaret, hakaret e demogoji...
Oysa Devlet Bahçeli Bey, Türkiye’nin gerçeklerine dikkat çekiyor, önemli tespitler yapıyor. Şimdi gelin bu tespitlere bir bakalım.
”- Türkiye dirlik ve düzenini kaybetmenin eşiğindedir. Türk milleti bin yıllık hukukunu yitirmenin, kardeşliğini askıya almanın parkurundadır. Gelişmeler endişe vericidir” diyen Devlet Bey önemli bir uyarıda bulunurken bir önemli çağrı daha yapıyor:
“- Başbakan Erdoğan öncelikle 48 maddenin hemen Meclis’ten çıkarılmasını istemek yerine, anayasa değişikliyle nereye varmak istediğini ve neyi amaçladığını açıklamalıdır. Milli namus ve şeref olarak telakki ettiğimiz maddelerden, ilkelerden AKP-BDP ve PKK ittifakı öyle buyurdu diye vazgeçmemiz olmayacak bir şeydir.”
Devlet Bey, Başbakan RTE’nin niyetini de deşifre ederek “Başbakan Erdoğan’ın anayasa değişikliğinde gözettiği amaç; başkanlık koltuğuna oturmak, PKK’yı memnun etmek, bölücülerin statü taleplerini karşılayarak teminat altına almak olarak şekillenmiştir” sözleriyle Türk milletini uyarıyor..
“Başbakan Erdoğan anayasa ile uğraşırken bölücü alçakların dağda bayırda, ellerinde silah bellerinde el bombasıyla dolaşması karşısında, bu devlet, bu gafil hükümet nerededir?” diye haklı olarak soruyor Devlet Bey...
PKK’nın geri çekilmediği bilindiği halde, süreç ihanetinden, çözüm kâbusundan hala ve ısrarla bahsetmenin bir onursuzluk, bir rezillik olduğunu haykırıyor Devlet Bey...
Türk milletinin alın teriyle yapılmış bir havalimanına hıyanetten dolayı milli ruhlarda hüküm giyen, üstüne üstlük otel lobilerinde pazarlıklarla kurulan bir hükümetin kahramanlarından birisinin adını vermenin tam olarak hıyanete iştirak olduğunu ifade ediyor Devlet Bahçeli Bey...
Başbakanın gücü kime yeterse ona sataştığını, gözü kimi keserse ona çattığını söylüyor. Fakat sıra PKK’ya, şiddetten geçinen gerçek canavarlara gelince tıs diye söndüğünden yakınıyor.
Devlet Bahçeli Bey, Başbakan Erdoğan’ı ihanet yolculuğundan dönmeye de çağırıyor.
Pazarlıklara son verilmesini, İmralı canisine kaptırılan haysiyetin kalan parçalarının geri alınmasını istiyor Milliyetçi Hareket’in Lideri...
Gidişin tarihimizin tümden rehin alınışına, milli kimliğimizin hepten esaret altına gireceğine, nesillerimizin büsbütün mahvolacağına, milli ve manevi değerlerimizin yerle yeksan olacağına sahne olacağı uyarısında da bulunarak; egemenliğin asli sahibi büyük Türk milletinin kaderine ve geleceğine sahip çıkması, bölücülük ihalesiyle yeni devlet, yeni millet, yeni statü ve yeni Türkiye inşalarına engel olunması, bunun için de AKP’nin cezalandırması çağrısında bulunuyor.
Ama Türkiye’nin zifiri bir karanlık içinde olduğunu sadece iktidar sarhoşları göremiyor. Uyaran ve gerçekleri haykıranlara da öfke bunun için. Elbette gerçekler acıdır ve acıtır.
AKP bülbülleri de bunun için bıraktılar meselelerin büyüklüğünü, ona buna saldırıya geçtiler...
Sadece AKP’liler değil yardakçıları da aynı şekilde kendi yazdıkları senaryoları oynamakla meşgul... MHP cephesinden mahalli seçimlerde CHP ile ittifak defalarca yalanlamasına rağmen kağıdı kalemi almışlar ellerine ne olur ne biter. Sahibinin sesi misali yazdıkları senaryoları sahneliyorlar...
***
Bu arada Güneydoğumuzda yaşanan gelişmeler içler acısı...
Diyarbakır Lice’de yaşanan son bağımsız Türk Devletini yönettiğini iddia edenler için fiyaskodur. O yurt beldesinde Diyar-ı Bekir’in Lice’sinde Mehmetçiğin katilleri için ‘şehit’ mezarlığı kurulmuşsa yapılacak bir tek şey vardır. İş makinelerini dayayıp, gereğini yapmak! Vali Bey’in çıkıp da terör örgütü PKK mensupları için özel mezarlık hazırlandığı iddialarına ilişkin, ‘Son günlerde Lice ilçesi başta olmak üzere hukuka aykırı şekilde mezarlık adı altında bazı girişimler var. Hukuka aykırı herhangi bir yere gömü yapılamaz. Bununla ilgili adli mercilerce işlem başlatılmıştır. İdari olarak da ilçe bazında kaymakamlıkça işlem başlatıldı. Ayrıca konunun tüm boyutuyla incelenmesi İçişleri Bakanlığımız mülkiye müfettişleri marifetiyle gerçekleşecek’ demesi bir anlam ifade etmez!
BOP’un Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Diyarbakır yıldız olacak” buyururken
galiba Türk’ün karalar bağladığı bebek katillerinin gövde gösterisi ile Lice'de 'şehitlik' dedikleri mezarlık açılış törenini müjdelemiş... Ne diyelim, PKK anıt mezarlığı usta başbakana hayırlı olsun!
Üstat Necip Fazıl Kısakürek’in kulaklara küpe olacak bir sözüyle herkese hayırlı Ramazanlar diliyorum:
“- Armut deyip geçmeyin, onun ilk hecesi çoğu kişide yoktur!"


17 Temmuz 2013 Çarşamba 22:59
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
UHAFACEYENİKATIL