21 Ekim 2018 Pazar

UHAFACE

Gezi... Taksim... AKP ve tribünler...

Ramazan Durmuş

Ramazan Durmuş

E-Posta : rdurmus44@hotmail.com

“Gezi” müthiş başlangıçtı...
Özellikle de yandaş olmak mecburiyetinde bırakılan şanlı Türk basını(!)nın ambargo uyguladığı muhalefet partilerinin sesinin kısıldığı dönemde... Malum; medyamız düdüğü verenin davulunu çalıyor, çalmaya devam ediyor!
Yani gazetecilik pazarda alınıp satılan bir çürük domates misali... Yersen haberleri ile milletim baş başa bırakılıyor...
Ancak toplumsal bir hareket olan “Gezi” protestoları karşısında susamadılar! Sağını solunu kırpsalar da yayınlamak durumunda kaldılar.
Elbette masumiyetine gölge düşürülene kadar... Sonra ne kadar ayrılıkçı, bölücü varsa hep birlikte “Gezi”nin içine ettiler... Öyle edince de toplumsal uyanışın simgesi olan “Gezi” zıvanadan çıktı, AKP’ye ganimete dönüştü teröristlerin faaliyetleri!
Bu aralarda “Gezi” uyanışı ilk günlerin heyecanı ile statlarımızda devam ediyor; iyi de oluyor! Koro halinde tribünlerden “Her yer Taksim her yer direniş” sloganları yükseliyor... Yükseldikçe de AKP’lilerin kimyası bozuluyor. Umarım, statlardaki bu uyanıştan yararlanmak isteyen hainlere fırsat verilmez. Malum; Beşiktaş- Galatasaray rekabetinin bu sezonki ilk ayağında yaşananlar ders olur... Dünyada ilgiyle takip edilen “Çarşı” Grubunun içine nifak sokarak olaylara neden olanları bu millet unutmayacak. Özellikle paralı askerlere AKP yandaşlarınca kurdurulduğu belirtilen ve olaylarla birlikte üstü örtülmeye çalışılan grup haddini bilir!
“Her yer Taksim her yer direniş” sloganları ile AKP’nin yanlışlarına dikkat çekenlere kulak verileceğine ne yazık ki AKP ileri gelenlerinden gereksiz tepkiler geliyor ki, bu tepkilerin her biri bozulan kimyalarının ürününden başka bir şey değildir.
Başbakan’ın gözünde “Gezi” ve “Taksim”, dışarıdan kendini istemeyenlerin tezgahı... Oysa toplumsal bilinç adına iktidara karşı en güzel uyarı da... Başbakan bugün bunları söylerken “Mesaj alınmıştır” dediği günleri de kimse unutmadı.
Kimse unutmasın; “Gezi” kırmadan, dökmeden, kavga etmeden gerçekleştirildikçe güzel olacaktır. Böyle olunca da AKP iktidarının ben yaptım oldu bitti mantığına karşı uyanış artacaktır.
Bu bozulan kimyaları tüm AKP mensuplarında görüyoruz. Son olarak da Sağlık Bakanı’nın açıklamalarından bu anlaşılıyor. Bakan Beye göre özellikle futbolseverlerin “Her yer Taksim her yer direniş” sloganları atmasını birilerinin malzeme yapmaya çalışması olarak nitelendirebiliyor ve kendi sloganını üretiyor:
“-Hiçbir yer Taksim değil, hiçbir yer direniş değil. Herkes direnişini de Taksim Meydanı’nı da işte buralardaki milli iradenin hak ve hukukuna teslim etmek zorunda!”
Yaklaşan seçimler öncesinde herkesin birbirlerinin ellerini sıkmasını, gönüllerin birbirleriyle iletişim kurmasını salık verenler önce bu işin önderliğini kendileri yapmak mecburiyetindedirler. Toplumu kamplaştıranlar çok acil olarak ben ne yapıyorum diye kendilerini hesaba çekmeli, “Başka Türkiye” olmadığını anlamalıdırlar.
Hala Taksim’deki o direnişi birilerinin oyunu olarak görerek ilerleyiş(!), demokratikleşme(!), sandık iradesinin engellenmesi hareketi olarak görmeye hakkı yoktur.
Taksim ve direniş, AKP’nin oyununu bozmuştur, bu böyle biline...
Cumhurbaşkanı’nın gittiği Amerika’da görüştüğü devlet adamlarının kendisine en çok Gezi olaylarını sorduğunu söylemesi de bunu apaçık gösteriyor. Gezi olayları, AKP’nin içyüzünün dünyada da iyi tanınmasına yol açmış bulunmaktadır!
* * *
Bölücü ihanet çetelerinin Türkiye üzerindeki oyunlarının bir parçası olan bebek katilleri için hafta yeni tavizlere gebe görünüyor... Sözde açılım adına özellikle Başbakan tarafından yandaş medyası aracılığıyla yapacağı açıklamaları aziz Türk milletinin can kulağıyla takip etmesi en büyük dileğimdir. Silah tehdidiyle taviz üzerine taviz veren AKP hükümetinden daha neler yumurtlayacağını hep birlikte göreceğiz. “Yeni nesil Türkiye” isteyenlerin de neyi kastettiklerinin takipçisi olacağız.


29 Eylül 2013 Pazar 01:14
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
yanuhakırmızılıuzun