20 Ekim 2018 Cumartesi

UHAFACE

İşte hutbe, Diyanet göreve...

Ramazan Durmuş

Ramazan Durmuş

E-Posta : rdurmus44@hotmail.com

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanlığı Doğu Türkistan’da Çin zulmü altında inleyen soydaşlarımıza duyarsız kalmadı ve örnek bir çalışmaya imza attı.
Malumunuz; iktidar hutbecileri gözlerini, kulaklarını sadece emir verenlere diktiği için etrafında olup bitenlerden haberdar olamıyor. Tıpkı Doğu Türkistan’da yaşanan mezalim gibi...
Mübarek Ramazanı yarılarken orada oruç tutmaya çalışan, ibadetini yapmak isteyen Uygur Türklerinin yaşadığı zulüm gerçekten yürek parçalıyor. Zalim Çin’in yaptığının yanına kalmaması adına da özellikle geniş kitlelere hitap eden Diyanet İşlerimizin duyarlı olması gerekiyor. Ama nerede...
İşte tam bu sırada Milliyetçi Hareket’in Ankara İl başkanı Fatih Çetinkaya Bey, uzmanlara hazırlattığı hutbe örneğini camilerde okutulması için Diyanet İşleri Başkanlığı’na bir heyetle gönderdi.
İşte hutbe... Diyanet göreve...
İl yöneticisi olarak ben de heyette idim. Din Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Yaşar Yiğit Bey’e bu hutbe metnini sunduk. Bugün Cuma merakla bekliyoruz şimdi...
MHP Ankara İl Başkanlığı’nın camilerde okutulmasını istediği hutbede Çin’de soydaşlarımıza yaşatılan zulme dikkat çekiliyor.
Malumunuz Yüce Rabbimiz; “İnsanlardan özürsüz olarak yerinde oturanlar ile mal ve canları ile Allah yolunda mücadele edenler birbirine eşit değildir. Allah mal ve canlarıyla mücadele edenleri oturanlardan üstün kılmıştır. Allah hepsine de cenneti vadetmiştir” buyurmaktadır.
Yine bir başka ayeti kerimede Yüce Allah; “Bizi halkı zalim olan bu şehirden çıkar, katından bize bir sahip çıkan gönder, katından bize bir yardımcı lütfet” diyen zavallı çocuklar erkekler ve kadınlar uğrunda ve Allah yolunda savaşmıyorsunuz” buyuruyor.
Hutbeden birkaç bölümü dikkatlerinize sunarken Ramazanınızı ve Cumanızı tebrik ediyorum kıymetli okurlarım...
İşte hutbeden özetler:
“- Yıllardır Doğu Türkistan’da Müslüman soydaşlarımıza reva görülen zulüm ve işkence Ramazan ayı içerisinde misliyle çoğalmıştır. Küçücük çocuklara onlarca zalim eziyet ederken etrafta toplanıp bu vahşeti kahkahayla izleyen insanları görmek, maalesef bu çağda hala Habeşli Bilal’in üzerindeki kayanın kalkmadığını göstermektedir. Gencecik Müslüman kızların olmadık tecavüzlere maruz kalışları, Müslüman ailelerin birbirinin yanında katledilmeleri bize Ammar bin Yasir’i ve muhterem annesi, İslam’ın ilk şehidi Hz. Sümeyye’yi hatırlatmaktadır.”
Doğu Türkistan’da camilerin yıkıldığına, Kur’an kurslarının kapatıldığına, namaz ve oruç gibi ibadetlerin yasaklandığına dikkat çekilen hutbe metninde daha sonra özetle şöyle deniliyor:
“- Koskoca İslam âleminin, bırakın eliyle veya diliyle bu zulme müsaade etmeme gayretini, kalben dahi buğz etmemek gibi bir gafletin içinde oluşu bizi derinden yaralamaktadır. Bu zulme dikkat çekmek, oradaki Müslüman soydaşlarımızın farkına varmak ve kınamak her din kardeşimizin asli vazifesidir.”
Günün sözü ile son mesajımızı verelim uyuyanlara… İslam’ın büyük değeri Hz. Ali şöyle diyor:
“- Bir zulmü engelleyemiyorsanız. En azından onu herkese duyurun!”
Ne diyelim; Rabbimiz bizi rahmet ışığında aydınlanan, yalnızca Allah’tan korkup, yalnızca ona sığınan kullarından eylesin. Hayırlı Ramazanlar... Hayırlı Cumalar...


02 Temmuz 2015 Perşembe 22:55
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
yanuhakırmızılıuzun