22 Ekim 2018 Pazartesi

Parke sistre cila

Lider olabilmek!

Ramazan Durmuş

Ramazan Durmuş

E-Posta : rdurmus44@hotmail.com

Hep haklı çıkmak...
Hep yanılmak...
Hep aldatılmak...
2003’ten 2016’ya Türkiye’nin röntgenine baktığımızda işin özeti galiba üç kısacık cümle...
Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki AKP iktidarları süreci ne acıdır ki, müthiş millet desteğine rağmen yanılgılarla, aldatılmalarla bugünlere geldi. Her kesimi kucaklayarak (!) iktidar nimetini tadanlar, geldiğim noktada yanılgılarının da acılarını yaşıyorlar. Elbette yaşamakla kalmıyorlar, aziz Türk milletine de yaşatıyorlar.
AKP’li yılları içeren bu dönemin filmini şöyle bir geriye sardığımızda gerçekler tüm çıplaklığıyla ortaya dökülüyor. Kucakladıkları görüşleri siyasette güçlendikçe dışlaya dışlaya bugünlere gelen AKP iktidarları döneminde bu dışlama, ‘yanıldık, kandırıldık’ bahanesiyle ötelenmeye çalışılmıştır.
Bu süreçte her yanılgıda bir lider ki, o isim Devlet Bahçeli’dir; uyarsa da Erdoğan ve ekibi umursamamıştır. Hatta Devlet Bahçeli’ye demediklerini de bırakmamışlardır.
İşte o lider son grup konuşmasında AKP’nin yanılgılar rekortmenlerine devlet adamlığıyla önemli bir ders verdi.
Gerçekten Türkiye tablosu bıçak gibi keskin, kurşun gibi ağır, gece gibi karanlık...
Ama bu tabloya, hepimizi kaygılandırıp kara kara düşündüren vahim olaylara adım adım, usul usul, sinsi sinsi gelindi.
Bu cemaatin öteden beri Türk Silahlı Kuvvetleri’nde yuvalanmak istediğini bilmeyen mi var; elbette hayır… Ama dedik ya, iktidar yolunda herkesle yoldaş olan AKP’ydi!
Devlet Bahçeli, bunu defalarca dile getirdi, ama iktidar hırsı ya ne acıdır ki duyan olmadı. Uyarılar kulak arkası edildi, dinlemek yerine iftira ve suçlamalarla cevap verildi.
Hatırlatayım!
Devlet Bahçeli; 31 Mart 2011 tarihinde Gülen Cemaati hakkında yazılı basın açıklaması yaparak faaliyetlerini durdurduğunu veya askıya aldığını açıklamasında yarar olacağını ifade ettiğinde AKP mensupları kendisini ve Milliyetçi Hareket’i yaylım ateşine tuttular. Gerçekten “cemaat devleti ele geçirmiş, devlete sızmış, bunlar kargaları güldürür” diyen o dönemde yıldızı parlak Hüseyin Çelik değil miydi?
Şimdi geldiğimiz duruma bir bakın! Kargalar gülmedi, yarasalar ürkmedi, ama aziz milletimiz hüngür hüngür ağlayacak noktaya sonunda geldi.
Devlet Bey; ‘ Okyanus ötesi milli güvenlik tehdidi’ derken dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, şöyle diyordu:
“-Hocaefendi işi gücü bırakmış da seninle mi uğraşacak? Bir defa onun bulunduğu makam, meşgalesi böyle bir şeye müsaade etmez!”
Yine AKP sözcüleri, malum Balyoz ve diğer davalarla ilgili uyarılara da “Hocaefendiye çete denemez” karşılığı veriyorlardı.
Devlet Bey, ”Gülen Türkiye’ye gelsin, hakkındaki iddiaları aydınlatsın” derken bugün mağduru oynayan AKP’liler “O başımızın üstündedir, 40 yıldır tanırız” diyorlardı.
Şimdi geldiğimiz hale bakın!
Eğer Milliyetçi Hareket’in Lideri Devlet Bahçeli Beyin vaktinde tam bir isabetle yaptığı ikazlara kulak verilmiş olsaydı, 15 Temmuz felaket ve hezimeti yaşanır mıydı?
Cemaat, AKP marifetiyle devlete kafileler halinde yerleştirilirken, bir Allah’ın kulu MHP’yi de bir dikkate alsak deseydi, ne darbe ne de ‘haşhaşi örgüt’ün düşmanlıkları görülecek miydi?
Hiç kızmayın, liderlik işte böyle bir şey…
***
Gelelim 15 Temmuz’un hikayesine…
Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki durumu yine o şanlı ordunun emekli bir mensubunun düşünceleri ile özetleyelim:
Buyurun, dikkatle okuyalım:
“-Yıllar önce Kuleli askeri lisesinde okurken Çengelköy’de vapura binmek için toplu askeri yürüyüşle iskeleye giderdik. Ve vatandaşların yoğun sevgi gösterileri çok hoşuma giderdi. Vatandaş evladını alkışlardı, kardeşini severdi orada. Hiç unutmam resmi elbisem ile memleketime gitmiştim. 90 yaşındaki dedemin karşısına geldiğimde oturduğu sandalyeden (o iskemle derdi) ayağa kalktı ve bana yer verdi. Dede, ben torununum dediğimde ise 'hayır evlat sen devletsin' demişti. Bakın, Türk Ordusuna halkın bakış aşısı yüzyıllardır böyle idi. Ne olduysa özellikle son 10 yıldır Türk Ordusuna karşı inanılmaz bir saldırı var. Kimyası değişti. Yapılan gizli ve açık operasyonlarla büyük darbeler aldı. Benim bildiğim 36 yıldır TSK içinde yapılanan irticai oluşumlar, herkes tarafından konuşulmakta ve bilinmektedir. Bu yapı, yıllardır yönetim kademesinin en etkin görevlerine sahip olmuş ve kök salmıştır. Bunlar yapılanmasını sadece TSK’da değil Devletin bütün kurumlarında yapmıştır. Tabi ki bu yapılanma ne için yapılmıştır. Belirli bir amacın gerçekleşmesi için. Zamanı geldiğinde harekete geçilecekti. Öyle oldu böyle oldu ve 15 Temmuz gecesi TC Devleti ve milleti tarihinin en inanılmaz ev büyük olaylarından birisini yaşadı. Bana göre saçma sapan bir kalkışma idi. Belki bir intihar belki de yılların kininin ve beyin yıkanmışlığının dışa vurulduğu bir cinnet haliydi. Yıllardır oynanan oyuna seyirci kalınan bir durumun dış çıkışıydı. Bunlar vatan hainleri olarak görülmelidir. (Onlara da sorarsanız vatan için yapmışlardır) Buradan sonrasına bakmak lazım. Bir defa bu temizlik en küçük lekeye kadar devam etmelidir. Uzun bir süreç olmalıdır. Her kurum ve her kademede hatta vatandaşlar ve kuruluşlar sermaye sahipleri vb. her yeri kapsamalıdır. Ondan sonra geçmişte yapılan hataların yapılmayacağı düzenler kurulmalıdır. Vatan herkesindir. Herkes bu vatan uğruna can vermeye daima hazırdır. Bayrak en kutsalımız, millet bedenimizdir. Geçmişler olsun Türk Milletine ve Devletine… Bir görev var ise bu milletin emrine amadeyiz.”
***
Ve biz de son sözümüzü söyleyeyim! Allah, Türk’ü korusun. Önce Türk’ten korusun!


20 Temmuz 2016 Çarşamba 01:50
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
yanuhakırmızılıuzun