22 Ekim 2018 Pazartesi

Parke sistre cila

m’USA’lardan uzak durmak!

Ramazan Durmuş

Ramazan Durmuş

E-Posta : rdurmus44@hotmail.com

İslam Dünyası paramparça...
Türk Dünyası lime lime...
İslâm Dünyası da Türk Dünyası da ne yazık ki kan ağlıyor.
Bugün Türk'ün gök renkli iki bayrağı Doğu Türkistan’da ve Irak’ta hüzün ve acı ile dalgalanıyor. Ama Türkiye’yi yönetenler uyumaya devam ediyorlar. Mısır ve Suriye’deki katliamlara dua edenler gavim gardaşlarının adını bile anmıyorlar.
İslam Dünyasında baştan başa ne yazık ki kardeş kardeşi boğazlıyor. Müslüman Müslümana kırdırılıyor... Hem de Yüce Allah’ın adını anarak saldırıyor!
Türk Dünyası birlik olmasın diye her türlü melanet sergileniyor. Elbette bu işin kahramanları da “Dünyanın Jandarması” Amerika ve Ortadoğu’daki tetikçisi İsrail... “Büyük İsrail Projesi” olan BOP doludizgin Bayar bekleyenleri kavuruyor; Amerikan emperyalizmi genişledikçe genişliyor.
Bu dökülen kanların elbette er geç hesabı sorulacak. Körpe bebekleri katledenler mutlaka ama mutlaka bu vahşetin hesabını vereceklerdir.
Ama bunun tek yolu bulunuyor; hem Türk Dünyası, hem de İslâm Dünyası m’USA’lardan mutlaka ama mutlaka uzak durmak zordundadır.
Birkaç gün önce sabah kahvaltısı ile beraber TRT Haber’de İnci Ertuğrul Hanımefendi’nin “Haber Tadında” programına odaklandım.
Konuk, TRT'nin Mısır Temsilcisi Mehmet Akif Ersoy’du...
Gündem de Mısır... Öyle olunca artık o diyarları çıplak gözle gören bir meslektaşımın gözlemleri elbette önemli olmalıydı.
Bu izlenimlerden birkaç not paylaşalım.
Mısır'da basına tam bir karartma uygulanıyor... Haberler, gelişmeler hep perdeli... Ve kamuoyu yandaş basından gelen haberlerden başka bir şey göremiyor.
Bu gözlemi Türkiye'de yandaşlıkta sınır tanımayanlara da duyurayım!
İzlenimler ve anlatımlara göre, Mısır’da Mursiciler paramparça... Her grup sahibine göre kişniyor... Müslüman Kardeşler, tek parça değil lime lime... Herkes sahibinden gelen talimatları uyguluyor.
İhvancılar ayrı telden, Müslüman Kardeşlerin bir bölümü ayrı telden... Tam parçala ve yut modeli... Böyle olunca o diyarlara ne Mursi dayanır ne de Sisi... Çünkü hepsi birer m’USA!
Gelelim Türkiye cephesine...
Devlet Televizyonunun Temsilcisi, Mısır’da bir ihtilal olduğunu çoktaan öğrenmiş ve bunu da daha önce geldiği Türkiye'de gazeteci arkadaşlarına duyurmuş... Bunu duyurmaktan hayli gururlu olduğunu da açık açık söylüyor.
Mehmet Akif Ersoy’a Mısır'da darbe olacağını taa bir ay önceden duyuran önemli kaynağı Türkiye'de de Eylül-Ekim aylarında karışıklık olacağından söz edivermiş...
Hal böyle olunca Başbakanın “Yarın belki Türkiye'yi de karıştırırlar” açıklamaları ile irkiliyorum!
Bu kadar açıklamadan sonra Haçlı Seferlerine karşı Selahattin Eyyübi'nin başarı sırrını merak edenlere tekrar hatırlatayım! İslâm Dünyası tek sesti... Ya şimdi?
Bu arada Türkiye’de gündeme bir bakış atalım şimdide...
Konya, önemli bir mitinge ev sahipliği yapacak. “Milli Değerleri Koru ve Yaşat
Konya ‘Türkçe’ Mitingi” gerçekleştiriliyor. Türkiye’ye sahip çıkma adına Milliyetçi Hareket’in Lideri Devlet Bahçeli Bey’in konulu mitinglerden birinde daha meydanları dolduranlar AKP iktidarını titretmeye devam edecek.
Bozkurtlar hep birlikte dosta düşmana haykıracaklar! Türkiye Cumhuriyeti’nin dili Türkçe, bayrağı ay yıldız ve başkenti Ankara’dır diye…
Ve bu Cuma gününde Yüce Yaradan’dan İslam ve Türk Dünyasına uyanış nasip etmesini niyaz ediyorum. Ne mutlu Türk’üm diyen, ne mutlu Türk’çe düşünene diyorum.


22 Ağustos 2013 Perşembe 23:22
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
yanuhakırmızılıuzun