22 Ekim 2018 Pazartesi

UHAFACE

“Nefislerimize hizmeti, marifet sanmayalım”

Ramazan Durmuş

Ramazan Durmuş

E-Posta : rdurmus44@hotmail.com

Bir Kurban Bayramı’nı daha geride bırakıyoruz, ama aziz yurdumda bölünmüşlüğü azaltmak, birliği ve bütünlüğü güçlendirmek adına endişelerim var. Kamplaşıyoruz, kamplaştırılıyoruz. Vatandaşlar arasında barışı ve esenliği pekiştirmek adına güzel şeyler olduğunu söylemek çok zor...

Mesela yaşadığım bayram namazı sabahına döneyim! Cami tıklım tıklım, insanlar koşarcasına saf saf... Ama namazın ardından herkes kendi yoluna! Bir el uzanır mı diye o kadar çok bekledim ki nafile! Sanki insanlar ilk defa bu camiye gelmişler de birbirlerini hiç tanımıyorlar. Oysa Ramazan günlerinde teravihlerde birlikteler, vakit namazlarında birlikteler dahası bayram namazlarında birlikteler... İmam Efendiyle bayramlaşmak için sıraya girenlere bakıyorum bir avuç...

Kimse kurban telaşı demesin! Yadırgadım, omuz omuza saf tutanların el uzatmamasını... Yadırgadım, bir çırpıda cami içini boşaltan kupkuru kalabalığı...

Oyca hani camiler buluşma, dertleşme, kaynaşma yeriydi... Nerede eksik var, nerede hata yapıyoruz; bunu bütçesi güzel ülkemin bütçesiyle yarışan Diyanet Teşkilatımız iyi analiz etmelidir.

Türk’e dostun artması, Türk’e düşmanın azalması; her şeyden öte dost görünen düşmanların sahtekarlıklarından Yüce Allahımın bizleri koruması dileğiyle, rahmetle yadettiğim Galip Erdem Ağabeyin yıllar önce kaleme aldığı “Bayram Duası” başlıklı yazısını dikkatlerinize sunuyorum:

“-Günahlarımızın ağırlığı altında, çökük omuzlarımızla, yakıcı bir özlemin büktüğü boyunlarımızla huzurundayız.

Allah’ım, bayramlık halimiz yok. Bayrama hakkımız yok; yine de bayram yapacağız, bağışla bizi...

Allah’ım, hırslarımızı yenmenin yollarını öğret bize, birbirimizi sevmenin yollarını öğret. Milletimize lâyık insanlar olalım. Halka ve Hakk'a hizmet etmesini bilelim. Bize “Büyük Cihad”ın yollarını öğret, nefsimizi yenmenin sırlarını öğret. İyi olmanın yollarını öğret!

Allah’ım, bize acı, bizi sev. Yolunda kan dökmüş bir milletiz. Uğrunda çelik bir iman ordusu olmuş, cihanın üstüne yürümüşüz. Şimdi geriyiz, yoksuluz. Düşmanımız çok, dostumuz yok. Rahmetini üzerimizden eksik kılma...

Allah’ım, millete hizmet etmenin hazzını duyur bize. Nefsimizi cihanın sultanı sanmaktan esirge bizi. Menfaatlerimizin kölesi olmayalım; bizi Sana ulaştıracak bir yüce gayenin dervişleri olalım. Şeytana uyanları, toprağınla doyur. Varlıklı kullarının yüreğine cömertlik; yoksulun yüreğine sabır ver. Yaşama kavgasının hiçliğini, söyle bize Allah’ım. Tek bilici Sensin; tek görücü Sensin. Bu milletin başına kötülerin, yalancıların geçmesine fırsat verme. Dostlarımızı çoğalt, düşmanlarımızı azalt. Dost görünen düşmanların sahtekârlığından, koru bizi!

Allah’ım, dostluğu öğret bize, fazileti emret, inanmanın yüceliğini göster; inandığımız yolda ölmenin mutluluğunu duyur. Yalandan, riyadan, kem gözden, kötü sözden ırak eyle bizi. Sana kulluğumuz yetsin. Nefsimizin köleliğinden vazgeçelim. Şehvetin kulu olmayalım. Utancın güzelliğini, iffetin değerini unutmayalım.

Allah’ım kuvvet ver bize. Haddimizi bilmek için, muhtaç olduğumuz kuvveti ver. Gurur bataklığında boğulmayalım. Nefislerimize hizmeti, marifet sanmayalım.

Allah’ım, ekmeksizlere acı, yuvasızları koru, öksüzleri güldür. Günahsızları esirge, günahkârları affet. Seni tanımayanlara, aşkı bilmeyenlere, merhamet eyle.

Allah’ım, mübarek bayram gününün hakkı için, kâfir içinde kalmış Müslüman kullarının dertlerine, derman ol. Selâmete çıkmak azminden, yoksun bırakma.

Kıbrıs'lı kullarının sonunu hayreyle, zalimleri kahreyle Allah’ım. Türk adını verdiğin öz ordunun, mücahitlerinin bileğini güçlendir; yüreğini nurlandır. Masumların intikamı alınsın.

Allah’ım, günahımız çoktur bizim! Huzuruna çıkmağa yüzümüz yoktur bizim!

Affet bizi..”

Bu arada ibret olmasını umduğun Hollanda futbolunun ünlü yıldızı Arjen Robben’in Türkiye’de ihanet çukuruna düşenleri titretmesi gereken bir sözüyle yazıma nokta koyuyorum:

"- İstiklal Marş tüylerimi diken diken etti. Ben de onlarla söylemek istedim!"

Hayırlı Cumalar dileğiyle...17 Ekim 2013 Perşembe 17:34
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
UHAFACEYENİKATIL