21 Ekim 2018 Pazar

UHAFACE

Seçim sandığı ve ittifak tuzakları

Ramazan Durmuş

Ramazan Durmuş

E-Posta : rdurmus44@hotmail.com

Öncelikle bir konuda Türk milletinin dikkatine çekeyim ve 30Mart 2014’e doğru neler yapmamız gerektiği konusunda fikir alışverişinde bulunalım.
Açılım ve süreç dedikleri Türkiye’nin çembere alındığı AKP tiyatrosunda yeni yeni oyunlar sergileniyor...
İstekler, dilekler, talepler; bitmek bilmiyor. İşte şimdi bir yenisi daha... 
Bebek katili eli kanlı terörist, İmralı'da adeta kendi hükümetini kurma kararı aldı! Haberlere göre, eşkıya başı hain ve katil, yanındaki hükümlüleri istemezük fetvası verdi!
Gerekçesi kendi başkanlığında hükümet kurma çalışması gibi desem abartı olmaz. Şu anda yanındaki yoldaşları gitmeli ve yerine hemen 8 üst düzey eli kanlı katil getirilmeli imiş! Ne diyelim, takip eden görecektir. Ama ben şimdiden bilgilendireyim; haberin olsun Türkiye!
Gelelim asıl konumuza... Türkiye’de seçim sandığına sahip çıkanların raunda önde başladığını bilmem anlatmaya gerek var mı?
Bıkmadan usanmadan sandık günü, iktidar olanların avantajını dezavantaja dönüştürecek MHP teşkilatlarının bunun ödülünü 30 Mart 2014 akşamı alacaklarını asla unutmayalım.
Malumunuz olduğu üzere oy sayımlarda da sıkıntılar bitmiyor. Seçim yasaklarının bitmesinden 10 dakika sonra açıklanan yüzde rakamlarının kesin sonuçlarla tıpa tıp örtüşmesini asla unutmamak gerekiyor. 
Ayrıca AKP iktidarının seçimlerde gizli bir sandık bekçisi seferber ettiğini de unutmayalım. Bu konuda geçtiğimiz günlerde ilginçtir benim cep telefonuma da bir mesaj geldi ki daha 8 ay AKP yine her sandığı göz hapsine alacak, diğerlerinden kimse olmayacak!
Tüm bu uyarılardan sonra gelelim MHP’nin ittifak yapacağı dedikodularına... Ne kadar yalanlanırsa yalanlansın bu dedikoduların ardı arkası kesilmeyeceğe benziyor.
Milliyetçi Hareket’in Lideri Devlet Bahçeli Bey’in yayınladığı yerel seçim genelgesi ile bunu kesin bir dille yalanladı ve “İttifak yok” dedi.
Milliyetçi Hareket’in her seçim çevresinde kendi adaylarıyla mücadele verecek ve kimseyle herhangi bir ittifak içinde olmayacağını açıklayan Devlet Bahçeli Bey’in teşkilatlara yönelik uyarıları da dikkat çekici idi.
Gerçekten de 30 Maürt 2014, Türk milletinin silkinip doğrulması için tarihi bir milat... AKP tahribatının önüne geçmek için işte demokratik fırsat... Bunu en iyi şekilde değerlendirmek de Türk olmaktan gurur duyduğunu söyleyen herkese düşüyor.
Çünkü Türkiye’nin başarısız, yetersiz, heyecansız ve nefesi çoktan tükenen AKP iktidarına daha fazla dayanma, daha da katlanma ihtimali kalmadı artık...
Şimdi bir önemli konuya daha dikkat çekmek istiyorum. Ama bu konu çok önemli ve herkesin etrafıyla paylaşmasında çok büyük fayda var...
Son seçimlerle ilgili bazı istatistiklere göz atalım hep birlikte...
Toplam seçmen 52.806.322, toplam kullanılan oy 43.914.948, toplam geçerli oy ise 42.941.763.
Oy kullanmayanların seçmenlerin sayısını mı merak ettiniz; tam tamına 9.891.374 kişi! 973 bin 185 kişiyi bulan geçersiz oy sayısı ile heba olan oyların sayısı 11 milyonu buluyor.
Ve, bu insanlarımız yüzünden iktidar sarhoşları bayram ediyor. Oysa bu insanlarımız sandığa gidip gerekeni yapsa bugünkü açık ara sandalye sahipleri asla ve asla iktidar şımarıklığı içinde olamazlar.
Şimdi bir de %10 barajına takılıp meclise yansımayan oy toplamını düşünün. Durun, durun; Meclis dışı kalan ve kullanılmayan oy toplamını da hesap edin!
Şimdi, bizi kimlerin yönettiğini, bunda ne kadar suçumuz bulunduğunu şapkanızı önünüze koyup bir düşünün!
Bu tablo karşısında söyleyşeceğim şey şudur: Uyanın! Seçimde nerede olursan ol,
seçim bölgene git ve oyunu kullan!
Daha iyi bir Türkiye için MHP şarttır diyorsan uyan Türk milleti...


18 Ağustos 2013 Pazar 01:10
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
UHAFACEYENİKATIL