22 Ekim 2018 Pazartesi

UHAFACE

Türk Ocakları’ndan 9 maddelik muhtıra!

Ramazan Durmuş

Ramazan Durmuş

E-Posta : rdurmus44@hotmail.com

Sabır taşı çatladı; Türk Ocakları kükredi! Aziz Türk milletine büyük söz verildi.
Suskun pardon susturulan sivil toplum kuruluşlarına her gün yenileri eklenirken eleştiri oklarının odağındaki Türk Ocakları’ndan 1 Şubat 2015 tarihli 9 maddelik önemli bir bildiri geldi.
Gerçekten de son yıllarda yaşananlar Türkiye’yi tarihî bir kavşağa getirmiş bulunuyor. Bu durum karşısında bir hatırlatma yapılıyor yayınlanan bildiride...
1910 yılında Osmanlı Cihan Devletinin parçalanmaya yüz tuttuğu günlerde, 190 Tıbbiyeli gencin Türk milliyetçisi büyüklerine başvurusu üzerine kurulmuş olan Türk Ocaklarının bugünkü yöneticilerini bu bildiri nedeniyle yürekten alkışlıyorum.
Türk milletinin ve kamuoyunun dikkatine sunulan bu 9 maddelik bildiriyi de bu sütunlardan dosta düşmana duyuruyorum.
Her madde ayrı bir anlam yüklü... Bildirinin ilk maddesi Gazi Mustafa Kemal’e ve sembollerimize saldıranlara önemli bir uyarı ile başlıyor:
“- Verdiği Millî Mücadele ile Devlet-i ebed-müddetin, millî, üniter yapıda bir Cumhuriyet olarak devamını sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Millî Mücadele kahramanlarının aziz hatıralarına, Türk milletinin birliğini, Türk tarihini, vatanımızı kanlarıyla yoğuran şehitlerimizi sembolleştiren bayrağımıza yapılan saldırı ve hakaretlere dur denilmelidir.”
Çözüm diye zırvalayanların Güneydoğu’da neler olduğunu fark etmeleri için ikinci maddede ültimatom var.
“- Çözüm süreci bahanesiyle, ülke topraklarının bir bölümünde terör örgütünün kurduğu fiilî hâkimiyete acilen son verilmelidir.”
Bebek katili PKK’nın Suriye koluna selam gönderen “şerok Ahmet”e üçüncü madde:
“- Cumhurbaşkanı’nın PKK’nın Suriye kolu PYD’yi terör örgütü ilan eden beyanlarına rağmen Ayne’l-Arap(Kobani)’ta ABD’nin hava saldırıları sonunda IŞİD’in yenilgiye uğratılmasının parsasını toplayan bölücülere selam göndermek anlamına gelen beyanlardan kaçınılmalıdır.”
Soykırım teranesi yapanlara dördüncü maddede uyarı var.
“- Sözde soykırım iddiaları ile tarihimize ve ecdadımıza leke sürülmesine izin verilmemeli, bu vatanı bize emanet eden şühedanın ruhları incitilmemelidir.”
7 Haziran uyarısı bildirinin beşinci maddesinde anlam kazanıyor:
“- Genel seçimlerin sağlıklı bir ortamda yapılması sağlanmalı, millî iradenin tecelli edeceği Meclisin vesayet altına alınmasına yol açacak sistem değişikliği arayışlarından sakınılmalıdır.”
Altıncı madde Ortadoğu coğrafyasında yaşayan ve zulüm altındaki Türkmenlere şaşı bakanlara uyarı niteliğinde:
“- Ortadoğu’daki kargaşada tek dayanağı Türkiye olan Irak ve Suriye Türkmenlerinin vatanlarında bütün haklarına sahip olabilmeleri için gereken siyasî ve askerî destek sağlanmalı, Türkiye’de yaşayan Türkmenlerin meselelerine acil çözüm bulunmalıdır.”
Türk Ocakları Genel Merkezi’nin bildirisinde Osmanlı hayalperestlerine de önemli bir uyarı var. 7. madde aynen şöyle diyor:
“- Tarihî tecrübenin bir neticesi olarak kurulan millî devlet yapısı, gerçeklerle örtüşmeyen, yanlış ve saptırılmış bir Osmanlı tarihi algısına dayalı fantezilerin kurbanı edilmemeli; Türkiye’nin tarihinden aldığı ilhamla Türk dünyasına, İslâm âlemine ve bütün insanlığa sunabileceği medeniyet birikimi, maceracı politikaların söylem aracı haline getirilmemelidir.”
Grup ve cemaatciliği ön planlara çıkaranlara ise ultimatom gibi bir uyarı var 8. maddede:
“- Millî birliğimizi zedeleyen, hukuk devleti yolundaki ilerleyişi akamete uğratan, eşit yurttaşlık temelinde demokratikleşme yerine grup ve cemaat yapılarını öne çıkaran siyasetler terkedilmelidir. Geleceğimize, tarihimiz, kültürümüz ve evrensel demokratik değerler ışığında yön vermeliyiz.”
9. madde ise dosta düşmana ilan edilen bir yemin:
“- Türk Ocakları olarak diyoruz ki, bin yıllık Türk vatanını, Türkiye’yi böldürmeyeceğiz. Türk bayrağını indirmeye kalkan eller kırılacak, bayrak inmeyecek, ezan susmayacaktır. Aksini tasarlayan gafillere ve hainlere yakın ve uzak tarihimize bakmalarını salık veririz.
Aziz Türk Milletine sözümüzdür.”

Türk iş adamlarının sivil toplum örgütü TÜSİAD’a her mikrofonu kaptığında demediğini bırakmayan Cumhurbaşkanlığı makamındaki devlet ve milletin sözcüsü olması gerekenin, Türk Ocakları için neler diyeceğini doğrusu çok merak ediyorum!
Bu bildiriyi alkışlarken beni çok güldüren bir habere de dikkat çekmek istiyorum. AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık Hanımefendi’nin paylaşımından öğreniyoruz ki; “Yeni Türkiye’de Sivil Toplum” için Anadolu Birliğine bağlı 110 Dernek ve 34 Federasyon ile bir buluşma gerçekleştiriliyor. Ne denir ki; kendisinden başkasının konuşmasına dayanamayanlar, sivil toplumu 13 yılın sonunda süt dökmüş kediye dönüştürenler olsa olsa “Haklısınız efendim!” komutu ezberliyordur değil mi?01 Şubat 2015 Pazar 21:28
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
UHAFACEYENİKATIL