21 Ekim 2018 Pazar

Parke sistre cila

Türk'e sırtını dönenler utansın!

Ramazan Durmuş

Ramazan Durmuş

E-Posta : rdurmus44@hotmail.com

“Misakı Milli” sınırları içerisinde olan vilayetimiz Musul...

1926’da İngiliz oyunları ile Anadolu’dan koparılan ata yadigârımız... 
Osmanlı’nın çekilişi ile elimizden kayan Musul...
İşte o gün başladı Türkmeneli’nin derdi, kasaveti...
Çilesi, acısı her geçen gün katmerlene katmerlene günümüzde soykırıma dönüşen ata elleri...
“Kaça kaç” katliamını hatırlatalım mı? 
Yıl 1920; İngiliz zulmü karşısında şimdi IŞİD teröristlerinin işgalindeki Telaferli kandaşlarımızın ağır darbesi ile sarsılır İngiliz emperyalistleri... O gün bu gün de yaralıdır o ne idüğü belirsizler...
Irak kurulur; Türkmeneli’nin beklentisi insanca yaşamaktır sadece... Ama ne mümkün! Türkmeneli bin bir türlü hain tuzaktan nasibini aldı, almaya da devam ediyor.
Dün bir şey değişmedi, bugün de... Yarın da kader aynı ağları örecek Türkmeneli’ne...
1959 yılında Sovyet Rusya ve Molla Mustafa Barzani’nin haince gerçekleştirdiği Kerkük katliamını da yaşadı kandaşımız... Anamız, bacımız, çocuğumuz işkencelerle Kerkük caddelerinde sürüklendi. 
Ya sonra? Baas döneminin ardından iktidara gelen Saddam Hüseyin de zulüm etmeye devam etti Türkmeneli’nde... 
Canlarını almadıkları yetmedi, her türlü emperyalizmin oyunları birer birer sergilendi. Türkçenin unutulması, kültürlerinin yol olması konusunda büyük baskılar gördü Türkmeneli... 
Kerkük’e günümüzde Kürtler yerleştirilerek nüfusu yapısında oyunlar oynanırken aynı yöntemi Saddam da yaptı o yıllarda... Araplar, Türkmen yurtlarına kandaşlarımız da Irak’ın güneyine sürülmeye çalışıldı.
1991 yılının bir Ramazan ayının 12. gününde Altunköprü’de oruç ağız katledilen 200’ün üzerindeki kandaşımızı hatırlayan var mı?
Dün de, bugün de, yarın da acılar Türkmeneli için...
Gelelim 2003’e... Her türlü oyunu sahneleyerek Irak’a giren küresel eşkıya ABD’nin sahte mutluluk senaryoları da fazla sürmedi Türkmeneli’nde. 
Türkiye’den tezkere şoku yaşayan küresel eşkıya bunun intikamını Türkmeneli’nin yiğitler diyarı Telafer’i bombalayarak ceza kesti!
Şimdi IŞİD teröristlerinin yaşattıklarını o yıllarda Amerikan askerleri yaşatıyordu kandaşlarımıza... 
Kısacası terörün ve terör gruplarının isimleri ve yöntemleri değişse de katliama uğrayan hep Türkmenler oldu Irak’ta...
Bir an için Irak haritasını mümkün olduğunca göz önüne getirin; ya da Google hazretlerine başvurun bir bakın!
IŞİD teröristleri nereden girdi Irak’a; cevap hazır değil mi; herkes Suriye diyecek! Peki öyleyse Sancar, Dohak ya da Zaho’da hiçbir eylem yapmadan daha içeride olan Musul nasıl işgal edildi dersiniz! Çok düşünülecek bir eylem... Ama ne yazık ki Irak’ın kuzeyinde palazlanan ayrılıkçı yapı ile Türkiye arasında uluslararası hukuk hiçe sayılarak imzalanan petrol anlaşmasını biliyor musunuz? 
Haberimiz olmadı demeyiniz! IŞİD’in Musul’a geçişini ne yazık ki İsrail beslemesi Barzani’nin ayrılıkçı yapısı yüzündendir. Peki duydunuz mu ölen bir Kürt ya da Arap ismini...
Duyamazsınız efendim duyamazsınız! Çünkü ölüm her zaman olduğu gibi Türkmeneli’ndeki kandaşlarımızın kaderi... Tıpkı Kerkük’ün yiğit başkanı Münir Burhan Kafili’nin katledildiği gibi...    
IŞİD’ten cesaret alan Barzani tayfası, Türkmen bölgelerini işgalle meşguldür ama ne yazık ki Türkiye’de hükümet ticaret uğruna soydaşlarının ata topraklarının işgalinde seyircidir. 
Ama bu bedhahlara şunu hatırlatmak istiyorum mübarek Ramazan günlerine girerken... Peşmerge kılıklılar unutmayınız ki, sizden daha çok Türkmenlerin de devlet kurma hakkı vardır ve Selçuklu torunları tunç yürekleriyle bunu da gerçekleştireceklerdir... 
Dönelim son şehidimize... Türkmeneli’nde Türklük mücadelesinin bayraktarları birer birer katlediliyor; dünya seyirci ama en çok can yakan şey Türkiye’yi yönetenlerin sağır sultanları oynayışı...
Peki kimdi son şehidimizi, Münir Burhan Kafili Beyi Türkmeneli Kültür Sanat ve Stratejik Araştırmalar Derneği’nin (TÜRMEN-SAD) Genel Başkanı Av. Sadun Köprülü Bey’den dinleyelim:
“-Bu milli davamız ne kadar çetin olsa da, yolları baskı ve engellerle donatılsa da yurdunu, toprağını, bayrağını ve milletini düşünenler; kanını, canını vermeyi göze almadan hiçbir zaman geri durmazlar.
İşte Şehidimiz Kâfili bu yiğitlerden, kahramandan birisidir, 20 yıl Arap BAAS Partisine karşı hapishane mücadelesinden sonra yine evde oturmadı. Hayatını düşünmeden yoluna devam etti. Birçok çalışmalarda bulundu, seçimlerde ön sırada insanları aydınlattı, bilgi verdi, durmadan konuştu, dava yolunda koştu.
Diktatör Saddam rejimine karşı uzun yıllar beri mücadele eden 20 yıl gençliğini dört duvar arasında geçiren değerli kan kardeşim Münir Kâfili haince katiller, caniler tarafından Türkmen şehri Kerkük’te şehit edildi. 
Uzun yıllar Abu Garip Özel Siyasi Hapishanesinde birlikte yemeğimiz, suyumuz, ekmeğimiz, oturmamız, kalkmamız, uyumamız bir arada acı dolu, işkence dolu mücadeleli günleri birlikte yaşadık. Ben, İzzettin Tuzlu, Şehit Yaşar Cengiz, Dayı Enver Neftçi, Sadık Arafat ve öteki kan kardeşlerimizle hiç korku bilmedik. 
Üç çocuk babası olan Kâfili’nin büyük kızı Nur, çocuk yaşlarından itibaren hapishane yollarında büyüdü. Evine bağlığı kadar davasına çok bağlı olarak iyilikseverdi, her insanı karşılardı, yardım ederdi, yüzü gülerdi.
Ne mutlu yiğit Kâfili’ye arkasında bir tarih bıraktı; milli mücadelesi kaldı. Hiç unutulmayacak, asla unutmayacağız. Hepimizin yolu bu... Millet için doğru çalışanlar hiçbir zaman korku bilmezler. Şehitlik için kan vermeye hazır olurlar. Biz de onların yolundayız, hazırız. Her an kanımızı vermeye; Türkmeneli'mizi kurtarmaya... Tüm Türk dünyası ehitlerimizin ruhları şad olsun. Yerleri uçmaklık olsun. üyük Türkmen milletimizin başı sağ olsun. 
Onun sonsuza kadar izi, mertliği, milli duruşu, düşüncesi, ölmeyen davası ve mücadelesi devam edecek her zaman yolumuzu aydınlatacaktır.”
Allahım, yüce Türk milletinin yâr ve yardımcısı olsun. Ramazanınız bereketli ve mübarek olsun. 
 


25 Haziran 2014 Çarşamba 22:27
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
UHAFACEYENİKATIL