21 Ekim 2018 Pazar

Parke sistre cila

Ülkütepe’den Anıttepe’ye...

Ramazan Durmuş

Ramazan Durmuş

E-Posta : rdurmus44@hotmail.com

3 Mayıs arefesindeyiz. Bugünden sonra ki gün, Türk’ün, Türk milliyetçilerinin tabutlukları göze aldığı gündür. Osmanlı’nın ‘tebaa’ gölgesinde unutulan Türk isminin altın harflerle yazıldığı gündür 3 Mayıs... 

Böyle bir günü layık olduğu şekilde kutlamak elbette ki ödevimiz... Çok şükür gereken de yapılıyor. Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nin muhteşem yıldönümü etkinlikleri tek kelimeyle tam yerinde oldu. 
Bozkurtlar, Ülkütepe’den Anıttepe’ye zincir oluşturacak bu gün... Başbuğ’unun kabrinde buluşacak Türk gençliği, Anıttepe’ye Atatürk’e koşacak... Sonra mı Ankara Arena yine Bozkurtların şölenine şahit olacak...
Yarın; Türklüğün sahipsiz olmadığını gösterme günü...
Yarın; dünyaya Türk’çe bir cevap verme günü...
Yarın; Türk milliyetçiliğini ayaklarının altına alanları titretme günü...
Yediden 70’e işte fırsat... Koşun; Ülkütepe’den Anıtkabir’e... Başbuğ’umdan Bozkurt’uma zincir oluşturun! Sonra da hep birlikte Arena’ya çıkın ve haykırın:
Ne mutlu Türk’üm diyene...
* * *
Böyle bir günde gündemden birkaç satırbaşı yapalım birlikte...  Şu bir gerçek ki, adım adım İstanbul’da Vatikan Devleti'ne gidiyoruz!
AKP Hükümeti, uzun zamandır Ruhban Okulu’nun açılabileceğine dair sinyaller veriyor. Hedef Ekümenik bir bağımsız devlet...
Sözüm ona beklenti, Yunanistan’ın da müftü atamaktan vazgeçmesi ve Atina’ya cami yapılması idi. Yani iki ülke arasında ‘mütekabiliyet’ ilkesinin hayata geçirilmesi. 
Ama ne olduysa Recep Tayyip Erdoğan iştahlandı. AKP, karşılık beklemeksizin Ruhban Okulu’nun açılmasına bir adım daha yaklaştı. Bu konudaki hazırlıklar bitti. Formüller hazır. Başbakan Erdoğan’ın talimatı bekleniyor. Hedef mi Cumhurbaşkanlığı seçimleri...
* * *
Gelelim Ermeni açılımına...
Tehcir, katliam diye diye bugünlere geldik... Unuttuk Kars’ta, Ardahan’da, Erzurum’da Çukurova’da, Maraş’ta neslimin yaşadıklarını...
Bir 24 Nisan modası da Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı çıkardı! Ermenilerin acısını paylaştı; peki benim neslimin Türk milletinin acısı... Fırsattan istifade edip Türk milletine ihanet edenlere bu müsamaha neden, anlamıyorum!
Allah aşkına Türk milleti, haremine göz dikenlere nasıl müsamaha göstersin? 
Birinci Dünya Savaşı esnasında düşmanla işbirliği yapıp arkamızdan hançerleyen çetelere katillere, canavarlara, kızlarımıza tecavüz eden Yezit torunlarına 99 yıl sonra ne iyi yaptınız dememiz nasıl beklenir? 
Zulmün ve katliamın nemenem bir vahşet olduğunu; yaşlı Erzurumlulara, Karslılara, Bitlislilere, Vanlılara, Diyarbakırlılara, Kahrman Maraşlılara, Şanlı Urfalılara, Adanalılara ve daha birçok ilin, binlerce ilçe kasaba ve köyün yüreği yanık insanlarına sorun. Bir dokunun bin ah işitin...
Sizlere nereden nereye geldiğimizin kısa ama ansiklopedik acı hikayesini hatırlatmak istiyorum. Yer Kars’ın Kaloköy bugünkü adıyla Derecik... Bakın o Ermeni dölleri, Türk kıyımını yaparken bu acı ağıda nasıl dökülüyor.
En iyisi sözü, bir zulüm görmüşün ağıdındaki dizelere bırakalım da uyuyanlara uyanış dileyelim:
Ey ağalar nasıl diyem derdimiz, / Vardı zulüm sonu arşa dayandı. / Ermeni, İslam’ı kırdı, taladı, / Mazlumlar amanı, arşa dayandı. / Bir cenaze gördüm, kan olmuş yüzü, / Portlamış kenara sıçramış gözü, / Üçyüz altmış canın sönmemiş közü, / Yanan can dumanı, arşa dayandı. / Bir gelini gördüm, ayağa kalkmış, / Sandım ki, canı var, yüzüne bakmış, / Kafir, mismar ile direğe çakmış; / Mismar, çivi ünü, arşa dayandı. / Tanrı, Ermeni’ye vermiş fırsatı, / Kesti kökümüzü, kırar milleti, / Ruz-i kıyamete kaldı müddeti, / İntikamın gücü, arşa dayandı.
Milliyetçi Hareket’in Lideri Devlet Bahçeli Bey’in sorularıyla nokta koyalım:
“...Sözde soykırım savunucusu Ermeni diasporasına gelince çağdaş, PKK’ya gelince özgürlük sevdalısı, Kıbrıs davamıza suikast düzenleyen Türk hasımlarına gelince anlayışlı olan Başbakan, konu Türk milletinin tarihi hakları olunca niçin araziye uymakta, niçin ayak parmaklarına basarak yürümektedir? Bu ne menem bir iştir?”
Türk ve İslam aleminin mübarek Üç Aylarını tebrik ediyorum.


30 Nisan 2014 Çarşamba 23:26
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
yanuhakırmızılıuzun