20 Ekim 2018 Cumartesi

Parke sistre cila

Uyanış kutlu olsun!

Ramazan Durmuş

Ramazan Durmuş

E-Posta : rdurmus44@hotmail.com

Türk üzerine oyunların peşpeşe sahnelendiği günler yaşıyoruz!
Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurumlarının isimlerinden T.C.’lerin silinmeye çalışıldığı bir dönemden geçiyoruz!
Peki Türk milleti iktidar eliyle yapılan bu fahiş hatalara karşı neler yapıyor?
Hiç merak buyurmayın; Türk’ün uyanışı başladı; Türk eline kutlu olsun!
Peşpeşe yayınlanan bildiriler, Türk Ocakları’nın “Büyük Ankara Buluşması” bunun en belirgin hadiseleridir. T.C.’de sosyal medya devleşmiş ve Bakana geri adım attırmıştır.
Türk vatanı önemli bir eşiktedir... Sevr sevdalıları bundan hiç vazgeçmemişlerdir. Türkiye üzerinden elini çekmeyen bu Türk düşmanlarının oyunlarına zaman zaman üzerimize ölü toprağı serpilmişçesine biz de geliyoruz:.
Çözüm arayanlar, açılım meraklıları şu gerçeklerden ne yazık ki uzaktır; uzak olunca da Türk’ün ızdırabından uzaklaşmaktadırlar.
Kimse hiç başka bir şey söylemesin; yaşadıklarımız ortadadır:..
Türk milletinin yaşadığı meselenin adı asla ve asla “Kürt Sorunu” değildir.
Bir “Terör” olayı hiç ise değildir.
Türk milletini çepeçevre çevreleyen sorun, uluslararası bir projenin güdümünde sahnelenen ve tek amacı “Kürt İsyanı” olan “PKK İsyanı”dır.
Bunda hemfikir olmak mecburiyetindeyiz...
Kurtuluşumuz, teşhiste tam isabettedir...
Bu acil meseleye bir defa daha dikkat çektikten sonra peşpeşe yayınlanan bildirilerden ve buluşmalardan söz etmek istiyorum.
Türk’ün ocağı Türk Ocakları’nın “Büyük Ankara Buluşması” tam zamanında gerçekleşti. Düzenleyenlerden Allahım razı olsun... Şube Başkanlarının buluşmasının ardından yayınlanan sonuç bildirgesindeki şu tespitler dee çok yerinde ve sevindirici:
“...Türk milletinin bekasıyla insanlık idealimizi aynı çizgide birleştiren bu anlayışımızın temel saiki, birliğimiz ve dirliğimiz için duyduğumuz hassasiyettir.
Terör örgütü ve uzantılarının talepleri doğrultusunda anayasamızdan Türk milleti ifadesinin çıkarılması, özerklik ve ana dilde eğitim gibi cüretkâr taleplerin ciddiye alınması millî varlığımızı tahrip edecektir. Ancak son günlerde Anayasanın başlangıç kısmı ile açıklanan teklif metinlerinde Türk Milleti kavramının muhafazasını Milletimizin tepki ve endişelerinin dikkate alındığının işareti saymakta ve bu hassasiyetin devamını arzu etmekteyiz.
Türklüğü etnikleştirmeye çalışan tüm çevrelere karşı bir kez daha ve tüm yüreğimizle tekrarlıyoruz; “Biz, hep birlikte Türk Milletiyiz.”
Bu bildirinin yayınlandığı günlerde Türk Ocakları Genel Merkezi’nde gerçekleşen bir zirveyi, Milliyetçi Hareket’in Lideri Devlet Bahçeli Bey’in ziyaretini de önemsediğimi ifade edeyim...
Bu arada bir bildiri de “Toplumcu Türk Kardeşlik Hareketi”nden geldi.
İkinci defa Türk kamuoyuna seslenen bildiride Büyük Türk Milletine önemli uyarılarda bulunuluyor:
“- Karşı karşıya olduğumuz sorun sadece bir terör sorunu değil, toplu bir “Kürt İsyanı”na dönüştürülmek üzere kurgulanmış, felsefi temeli ve stratejisi buna göre düzenlenmiş bölücü isyandır.
...Bölücü PKK örgütünün batılı güçlerle birlikte varmak istediği asıl nokta kendi bölücü isyanını Kürt İsyanı haline dönüştürmektir. Ne yazıktır ki süreç bu doğrultuda işlemekte, işletilmektedir.
Bugün içine girilen -veya Türkiye Cumhuriyeti’nin içine itildiği- “Barış Süreci”nde yapılan en büyük hata, PKK’nın kendi “bağımsız iradesini” kullanabildiğini varsayarak, Türk devletinin PKK’nın siyasi-askeri organlarıyla müzakereye başlamasının kabul edilmiş olmasıdır. PKK’nın siyasi-askeri liderleri olarak sahnede görünen kişiler, emrinde görev yaptıkları yabancı istihbarat teşkilatları -dolayısıyla, onların bağlı oldukları yabancı devletler- tarafından kendilerine dikte edilenleri, içine girilen sözde “barış süreci” boyunca yürütülen müzakerelerde Türkiye Cumhuriyeti’ne aynen dikte etmektedir.
Son söz: Yaşadığımız sorunun adı “Kürt Sorunu” değildir. Sadece bir “Terör” olayı hiç değildir. Emperyal bir projenin güdümünde yaratılan ve amacı “Kürt İsyanı” olan “PKK İsyanı”dır. PKK’yı Kürtlerin temsilcisi kabul ederek yürütülen süreç ancak ve ancak PKK’nın ve emperyal güçlerin yararına sonuç verir.”
Uyanışın devam ettiğini hala Başbakanın vatanseverliğinden şüphe etmediğini iddia etse de Hasan Celal Güzel Beyefendi’de de görebiliriz. Evet bir millet uyanıyor, hayırlı olsun...
Yazımın sonuna doğru unutmadan bir defa daha ifade edeyim. Türk milletini savunmak için bir masa bir sandalye ile “Ben” diyenler, yanlışlardasınız… “Biz” olmak mecburiyetindeyiz ve bunun adresi de bellidir!
Gönülleri birleşenler! Selam sizlere!
Uzaklardan dertleşenler! Selam sizlere !..


12 Nisan 2013 Cuma 10:00
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • beşer-vicdan ve makul vicdan

    Misafir 09 Haziran 2013 17:02 Bir büyüğümüz ne demişti.Politika siyaset taktik sanatıdır. Benden uzak olsun...Ama kehanette bulunabilirim 40 yıl sonra ekilenler filiz atar.,söylenenler unutulur ve 3 dünya harbi ile parçalanan devletler ve geri kalan bakiyelerle yeniden yol alınır...

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÜLKE GÜNDEMİ

Devlet Bahçeli TBMM MHP Grubunda Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 05 Nisan 2016 - Salı günü TBMM Grup

Devlet Bahçeli'den Diyarbakır Açıklaması !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ta terör saldırıları nedeniyle açıklama

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Bahçeli Sert Konuştu, Herkes ayağını denk alsın!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ TBMM MHP GRUBUNDA KONUŞTU

Devlet Bahçeli Çanakkale Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL
UHAFACEYENİKATIL