15 Temmuz Şehit ve Gaziler İçin Toplanan Paralar Nereye Gitti?

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, 15 Temmuz şehit ve gazileri için toplanan yardım paralarının durumunu sordu. Tüzün, "600 milletvekili ve bu yardımları yapan binlerce insanımız, parasının nereye gittiğini çok merak ediyor ve bunu öğrenmek istiyor." dedi.

15 Temmuz Şehit ve Gaziler İçin Toplanan Paralar Nereye Gitti?
15 Temmuz Şehit ve Gaziler İçin Toplanan Paralar Nereye Gitti? Admin

 

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, ülkenin güvenliğine önemli bir şekilde sahip çıkan jandarmanın içerisinde başta subay, astsubay, sözleşmeli astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve erlerin bulunduğunu dile getirerek, “Hizmet veren personelin bu kadar değişik isimlerinin olması ve özlük haklarının farklı olması hiç doğru değildir. Vatan sevgisinin ve görevinin sözleşmesi olmaz.” dedi.

15 Temmuz şehit ve gazileri için toplanan yardım paralarının durumunu soran Tüzün, şunları kaydetti:

“Toplanan 338 milyon lira para nerede ve niye hala dağıtılmadı? Birçoğumuz, milletvekillerimiz, ticaretle uğraşan arkadaşlarımız olarak, mevduat faizi ve hazine bonosunun ortalama getirisine baktığımızda, bu 338 milyon lira paranın bugün 495 milyon lira olması gerekirken paranın nerede ve ne şekilde olduğu maalesef bilinmiyor. 600 milletvekili ve bu yardımları yapan binlerce insanımız, parasının nereye gittiğini çok merak ediyor ve bunu öğrenmek istiyor. Öncelikle milletvekilleri olarak bizler öğrenmek istiyoruz, sonra da bu paraları yatıran vatandaşlar öğrenmek istiyor. Kuşkusuz, bu paralara ihtiyacı olan şehit ve gazi yakınlarımız da bu beklenti içerisindedirler.”

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, 15 Temmuz’daki şehit yakınları ve gaziler için vatandaşların yaptığı yardımların, devletin kasasında olduğunu belirtti. Özkan, “Böyle bir eleştiri yapılabilir ancak şehitlerimizin emanetine sahip çıkan Sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti grubu olarak bu ithamları kabul etmiyoruz.” dedi.

 

CHP’Lİ ÖZEL: İNSANLAR BU PARAYI O GECE TANKIN ÖNÜNE YATANLAR İÇİN VERDİ

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, bu yardım paralarına ilişkin konuyu kendiliğinden açmadığını, gelen talepler üzerine bu konunun üzerine gidildiğini anlattı.

Özel, “İnsanlar bu parayı o gece tankın önüne yatanlar için verdi, evlatlarını kaybedenler için verdi. Bu paranın nasıl kullanılacağının tasarrufu size ait değil çünkü bu parayı veren, şehit aileleri için verdi.” şeklinde konuştu.

Kaynak:Sözcü

 

yaşar tüzün chp 15 temmuz gazileri şehit ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!