FETÖ Evlerinde 1999 Yıllında Tütsünün İçinde Esrar Tohumu Bulunmuş

Emekli Albay Atilla Uğur FETÖ evlerine yaptıkları baskında öğrenciler için hazırlanmış tütsünün içinde esrar tohumları bulunduğunu tespit ettiklerini ifade etti.

FETÖ Evlerinde 1999 Yıllında Tütsünün İçinde Esrar Tohumu Bulunmuş
FETÖ Evlerinde 1999 Yıllında Tütsünün İçinde Esrar Tohumu Bulunmuş Admin

Jandarma Genel Komutanlığı'nda, İstihbarat ve Teknik Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunan, Ergenekon kumpasında 5.5 yıl hapis yatan ve teröristbaşı Öcalan'ı sorgulayan emekli Kurmay Albay Hasan Atilla Uğur görevde olduğu dönemde FETÖ evine yaptığı baskını Sözcü Yazarı Saygı Öztür'e anlattı

“Işık Evi'ni tespit etmiştik. Operasyona gittiğimiz evde kapıyı açar açmaz ilk gördüğümüz belki kapağı bile hiç açılmamış olan NUTUK ve Atatürk ile ilgili kitaplardı. Halının üzerinde yere oturtulmuş  8-10 öğrenciye bir video izlettiriliyordu. Ekrandaki ise salya sümük içinde Fetullah Gülen'di. Oradaki öğrenciler astsubay okulu öğrencilerimizdi. Odada masanın yanında tütsü de vardı. Kendisiyle konuştuğumuz bir öğrenci buraya gelmemesi halinde okulundan atılacağını söylüyordu. Geldiklerinde de sürekli olarak Fetullah Gülen'in konuşmalarının izletildiğini anlattı. O binadan çıkarken de çok mutlu ayrıldıklarını söyledi. Yaptığımız araştırmalarda tütsünün içinde esrar tohumları bulunduğunu tespit ettik.”

FETÖ YERİNE METÖ

Fetullahçılarla ilgili soruşturmalarda olayın siyasi kanadının üzerine hiç gidilmediğine dikkat çeken Uğur, şu tespitte bulundu: “FETÖ ile mücadele edilirken bunun yerine METÖ mü gelsin isteniyor. Cumhuriyetin askeri ve polis okulları kapatıldı. Oysa bu okullarda yetişmiş nice kahramanlar var. Kapatacağınıza Fetullahçıları ve diğer tarikatçıları o okullara sokmamalısın.”  Uğur sözlerini şöyle sürdürdü: “Fetullahçıların darbe girişiminde bulunacağını ilk söyleyen isimlerden biriyim. ‘Böyle darbe mi olur?' gibi eleştiriler de var ama FETÖ'ye biat etmiş kişiler kendilerine ne deniliyorsa onu yapıyorlar. Hatta Fetullah Gülen'in perşembe geceleri peygamberle görüştüğüne bile inanıyorlardı. Çılgın bir projenin peşine düştüler halkın yanı sıra ordunun, polisin içindeki vatansever ve milliyetçi kadrolar darbe girişimini paramparça etti.”

kaynak:sözcü

saygı öztürk hasan atilla uğur tütsü fetö ışık evi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!