MHP'li Özdemedir, 1071'den 1974'e Fıtratımız Hep Aynı

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Türk Milletinin fıtratının değişmeyerek, 1071’den 1974’e kadar nasılsa bugünde aynı olduğunu söyledi.

MHP'li Özdemedir, 1071'den 1974'e Fıtratımız Hep Aynı
MHP'li Özdemedir, 1071'den 1974'e Fıtratımız Hep Aynı Admin

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, TBMM Genel Kurulunda görüşülen Dışişleri Bakanlığı bütçesi üzerinde MHP Grubu adına yaptığı konuşmada, ”Ülkemizin dış politikadaki temel konu başlıkları, önümüzdeki yıllarda yeni boyutlar kazanarak önemini korumaya devam edecektir. Bu alanda önümüze çıkan her meselede, bizim açımızdan geçerli olan önceliğimiz, elbette milli egemenliğimizdir. Konu egemenliğimiz olduğunda, kimse bizden geri adım atabileceğimizi, pazarlık konusu haline getirebileceğimizi, yahut esneklik gösterebileceğimizi beklemesin. Egemenliğimiz bizim uğruna can verip elde ettiğimiz ve koruduğumuz namusumuzdur. Kimse fıtrat değişir sanmasın. Bu kan yine o kandır. 1071, 1299, 1453, 1517, 1538, 1571, 1669, 1795,1881, 1915, 1919, 1920, 1923 ve 1974 yıllarında ne isek bugün de oyuz, biz büyük Türk milletiyiz.” dedi.

DOĞU AKDENİZ’DE OLDUBİTTİ GİRİŞİMLERE KAPIYI KAPATTIK

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, ”Dolayısıyla ihtiyacımız olan hava savunma sistemi tedarikini sağlamışken bunu nerede ve nasıl kullanacağımız sadece bizim irademizde olan bir meseledir. Vatan bildiğimiz topraklarımızla ilgili taşıdığımız bu hassasiyetin aynısı elbette mavi vatanımız için de geçerlidir. Doğu Akdeniz ve Ege Denizi’nde, Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum kesimiyle beraber hareket eden İsrail ve Mısır’ın bölgeyi istikrarsızlaştıracak eylemleri ortadadır. Fransa ve İtalya’nın provokatif tutumları malumunuzdur. Tam da burada Libya ile vardığımız mutabakatın tarihi derecede öneme haiz olduğunu belirtmek isterim. Böylelikle Türkiye Doğu Akdeniz’deki oldubitti girişimlere kapıyı tamamıyla kapatmıştır. Buna ilave olarak, bilhassa Kıbrıs adasında hiçbir hakkı bulunmayan Avrupa Birliği’nin Doğu akdeniz’de layusel eylemleri kabul edilebilir değildir. Kıbrıs Türklerinin kaderi her yönden Türkiye ile bir ve beraberdir. Bu bizim mahşeri vicdani ve hukuki hakkımızdır. Dolayısıyla AB sonu acı verebilecek provokasyonlara kapılmama konusunda hassasiyet göstermek mecburiyetindedir.” dedi.

KÜRESEL SALDIRILARA KARŞI UYANIK OLMALIYIZ

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, ”Etrafımız her yönden ateş deryasıdır. Rejimleri tehdit eden, sınırları değiştirebilecek potansiyel ve kırılmalara sebebiyet verecek gelişmeler karşısında uyanık olmalıyız. Kırılgan seyreden, gerilimlere açık ve sonu net olarak kestirilemeyecek derecede vahim noktalara ulaşabilecek buhran döneminde, ayağı yere sağlam basan, tarihin hakikatlerini kavramış bugünün gelişmelerini doğru okuyabilen anlayışa sahip olunmalıdır.” dedi.

ZULÜM YAPILAN YERLER İÇİN KÜRESEL DÜZEYDE SESİMİZ DAHA GÜR ÇIKMALI

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, ”Böylesi bir dönemde, ülkemizde çeşitli sınamalardan geçti ve hala da kirli tertiplerle geçirilmeye çalışılıyor. Ancak yalnızca kendimiz adına değil zulmün başgösterdiği yerlerde varolan sorunları aşma anlamında da güçlü olmamız gereken bir dönemden geçiyoruz. Kırım’da, Karabağ’da, Batı Trakya’da, Türkmeneli’de ve özellikle de Doğu Türkistan’da soydaşlarımızın yaşadığı büyük sıkıntılar ortadadır, bunları görmezden gelemeyiz. Yine, Arakan’da ve Filistin’de Müslümanların maruz kaldığı zulümler karşısında sessiz ve eylemsiz duramayız. Kudüs konusunda Uluslararası çaba ve BM kararlarını yok sayan girişimlere bigane davranamayız. Bu çerçevede Ülkemizin zulüm yaşanan bölgelerle ilgili izlemiş olduğu vicdani siyaset doğrudur. Ancak zulümlerin ortadan henüz kalkmamış olması da çabaların arttırılması gerektiği gerçeğini karşımıza çıkarmaktadır. Küresel düzeyde sesimizi daha gür çıkarmalıyız.” dedi.

kaynak:ülkücümedya

ismail özdemir mhp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!