MHP'li Olacay Kılavuz, Gençlerin Tüm Sorunlarını TBMM'de Dile Getirdi

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Türk gençlerinin işsizlik ve barınma proplemleri çözüldüğünde terör örgütlerinin eline düşmeyeceğini söyledi.

MHP'li Olacay Kılavuz, Gençlerin Tüm Sorunlarını TBMM'de Dile Getirdi
MHP'li Olacay Kılavuz, Gençlerin Tüm Sorunlarını TBMM'de Dile Getirdi Admin

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, TBMM Genel Kurulunda görüşmeleri devam eden Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesi üzerinde MHP Grubu adına yaptığı konuşmada, ”Gençliğin bir milletin en büyük güvencesi, hayat damarı, itici kuvveti, sönmez meşalesi, aydınlık ufkudur. Gençlik bir ülkenin ilerleme ve kalkınma kaynağı ve her türlü zorluğa karşı mücadele bayrağıdır. Gençliğine gerekli yatırımı yapmayan gençlik politikası olmayan hiç bir milletin dünya üzerinde söz hakkı ve geleceği olamaz. Gençlik, millete güven ve heyecan veren bir ruhtur. Türk Gençliğini merkez alan politikalar üretmeli, gençlerimize inanmalı ve önlerini açmalıyız. Onların yeni bakış açılarına farklı yöntem ve önerilerine değer vermeli, gençlerimizin kendilerini gerçekleştirmeleri için onlara imkanlar sağlamalıyız.” dedi.

TÜRK GENÇLİĞİNE ATATÜRK, BAŞBUĞ VE BAHÇELİ’NİN BAKIŞI

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, ”Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Bütün ümidim gençliktir’ diyerek, Cumhuriyeti Türk gençliğine emanet etmiştir. Başbuğumuz Alparslan Türkeş, ‘Hepiniz birer Türk Bayrağısınız, Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin, yere düşürmeyin’ diyerek, Türk gençliğine verdiği değeri vurgulamıştır. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey, ‘Gençliği duyarlı, uyanık,atılgan, çalışkan, vakarlı ve mert olan bir milletin yolu açık tarihi parlaktır.’ diyerek, Türk gençliğinin ideal karakter ve istikametine işaret etmiştir.” dedi.

TÜRK GENÇLİĞİ TÜM MAZLUMLARIN HUZURU İÇİN YAŞAR

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, ”Türk gençliği yalnızca şahsi çıkar ve mutluluğunu arayan bir gençlik değil, tüm mazlumların huzur ve saadeti için yaşayan bir gençliktir. Doğu Türkistan’da katledilen, Müslüman Türk oldukları için insan sayılmayan ve zulmün her türlüsüne uğrayan soydaşlarımızın feryatları karşısında ne hazindir ki sözde insanlık ve medeniyet temsilcilerinin sesi çıkmıyor. Türk gençliği, Kaşkar’ın, Kudüs’ün, Kerkük’ün, Kırım’ın, Karabağ’ın ve bütün mazlum coğrafyanın acısını yüreğinde taşımaktadır. İnanıyorum ki, Türk gençliği kendi gönül coğrafyasına sahip çıkacaktır.” dedi.

GENÇLERİMİZİN EN ÖNEMLİ SORUNU OLAN İŞSİZLİĞE ÇÖZÜM BULUNMALI

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, ”Bugün gençlerimizin en önemli sorunu işsizliktir. Genç işsizliğin azaltılması için devletimizin çok kararlı bir yol izlemesi gerekmektedir. Gençlerimiz için doğru planlamalar yapılmalı, ihtiyaçlarına göre meslek yönlendirilmesinde bulunmalıyız.” dedi.

ÖĞRENCİLERİMİZE YETERLİ YURT YAPARSAK FETÖ GİBİ ÖRGÜTLERİN ELİNE DÜŞMEZ

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, ”Gençlerimizin lisans, yüksek lisans ve doktora aşamalarında almış oldukları kredi borçları bir iş bulana kadar ertelenmeli, bu borçlanmalardan kaynaklanan gecikme faizi ile icra işlemleri sonlandırılmalıdır. Henüz iş bulamadan gençlerimizi borç ve hacizle uğraştırmak doğru değildir. Üniversiteyi kazanan kardeşlerimiz için yeterli yurt yapılmalı ve yurt sorununun artık konuşulmaması gerekir. Hain terör örgütü FETÖ örneğinde olduğu gibi barınma ihtiyacının bir istismar vesilesi yapılmasına asla müsade edilmemelidir.” dedi.

GENÇLERİMİZİ UYUŞTURUCUDAN UZAK TUTMALIYIZ

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, ”Çağımızın en büyük felaketlerinden biri de şüphesiz ki uyuşturucu ve madde bağımlılığıdır. Gençlerimizin madde kullanımına hiç başlamamasını temin etmeliyiz. Ailelerimiz, okullarımız ve toplum olarak millî bünyemizi bu zararlı maddelerden uzak kılmak için seferber olmalıyız.” dedi.

KAYNAK:ulkucumedya

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!