MHP'li Saffet Sancaklı, Türk Futbolu Şirket Olsa Çoktan Batmıştı

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, Türk sporunun kötü durumda olduğunu olimpiyatlarda alınan derecelere bakarak anlaşılabileceğini söyledi.

MHP'li Saffet Sancaklı, Türk Futbolu Şirket Olsa Çoktan Batmıştı
MHP'li Saffet Sancaklı, Türk Futbolu Şirket Olsa Çoktan Batmıştı Admin

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, TBMM Genel Kurulunda görüşmeleri devam eden Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesi üzerinde MHP Grubu adına yaptığı konuşmada, ”Türkiye, son üç olimpiyatta tarihin en kötü neticelerini aldı. Hem de ne zaman alıyor biliyor musunuz? Türkiye tarihinin en yüksek tesisleşmesinin ve büyük bir atılımın yapıldığı, dünya çapında tesislerimizin olduğu bir zamanda. Peki, tesis, dünyayla iletişim, para, imkan var ama başarı yok. Neden? Bunun nedeni basit: Peygamber Efendimizin lafını dinlemiyoruz. Peygamber Efendimiz demiş ki: ‘İşi ehline verin.’ İşi ehline vermediğimiz için de maalesef Türk sporu şu anda çok başarısız ve gittikçe de daha eksiye gidiyor.” dedi.

BRANŞINDA MİLLİ OLMAYAN BAŞKAN OLAMASIN

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, ”2020 yılında bütün federasyonların başkanlık seçimi yapılacak. Branşında milli olmayan kimse başkan olmaması gerekir. Bu konuda MHP olarak kanun teklifi verdik. Gelin, o branşta milli olanları federasyon başkanı yapalım ve o branştaki milli sporcular için en az yüzde 25 de kota koyalım. Şöyle ki 20 kişilik yönetim kurulunda en az 5 kişi de milli sporcu olsun. Göreceksiniz, dünyadaki prestijimiz de çok çabuk artacak ve yeni bir atmosfer olacak.” dedi.

TÜRK FUTBOLU PATRONLARIN GÜÇ SAVAŞI YAPTIĞI MECRAYA DÖNÜŞTÜ

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, ”Türk futbolu son 20 yıldır holding patronlarının, büyük şirket patronlarının güç savaşı yaptığı bir mecraya döndü. Bugün Türkiye’nin belki de yüzde 80’inin tuttuğu Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş’ın toplam borcu gün itibarıyla 9 milyar liraya yakın. Holding patronu olabilmek için parayı yönetmeyi bilmek lazım, şirketi yönetmeyi bilmek lazım. Maşallah, holdinglerini çok iyi yönetiyorlar, aldı başını gidiyor holdingler; aynı adamlar kulüpleri yönetiyor, kulüpler de iflas etti. Peki, bu nasıl iş? O zaman şöyle yapacağız: Kulüpler o kadar zor durumda ki idareciler çıkacak ‘Ey büyük Türk milleti, biz şu anda bu durumdayız’ diye bunu bütün çıplaklığıyla anlatacak ve kabul edecek herkes bunu. Artık denizin bittiğini göreceğiz ve müdahale edeceğiz. Bu müdahalenin de nasıl yapılacağı belli.” dedi.

TÜRK FUTBOLU ŞİRKET OLSAYDI ÇOKTAN BATARDI

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, ”Eğer Türk futbolu bir şirket olsaydı çoktan konkordato ilan etmiş olurdu. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın oyunculara ödediği paraların yıllık ortalaması 500 milyon liradır. Peki ne oldu? Avrupa kupalarında var mıyız? Avrupa’nın ikinci, üçüncü sınıf takımlarının arkasında bitirdik; ya sonuncu olduk ya sondan ikinci olduk. Peki, hani bu oyuncular bizi uçuracaktı Avrupa’da, hani bu oyuncuların hepsi Türkiye liginde uçacaktı. Ne oldu? Ligin devre arasına yaklaştık, puan durumunu okuyorum: Sivasspor 33, Beşiktaş 27, Fenerbahçe 25, Galatasaray 24. Sivasspor Beşiktaş’a 6, Fenerbahçe’ye 8, Galatasaray’a 9 puan fark atmış. Ben de Sivasspor Kulübü Başkanı Sayın Mecnun Otyakmaz’ı arayarak oyunculara kaç para ödendiğini sordum. ‘Bütün sene ödediğim para 90 milyon TL’ yanıtını aldım. Diğerleri 500 milyon TL ödüyor, Sivasspor 90 milyon TL ödüyor.” dedi.

kaynak:ulkucumedya

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı Saffet Sancaklı Türk Futbolu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!