Alperen Ocaklarından Doğu Türkistan'a Destek

Doğu Türkistan’daki zulme sessiz kalmayan Alperen Ocakları, pazar günkü düzenledikleri eylemde “Zulüm karşısında susan dilsiz şeytandır” yazılı dövizle Kızıl Çin'i protesto etti.

Alperen Ocaklarından Doğu Türkistan'a Destek
Alperen Ocaklarından Doğu Türkistan'a Destek Admin

Alperen Ocakları Doğu Türkistan’daki zulme sessiz kalmıyor. İstanbul Alperen Ocakları pazar günü Sarıyer’de Çin Konsolosluğu önünde gerçekleştirdiği eylemde, Kızıl Çin’in Doğu Türkistan’daki soydaşlarımıza yönelik alçak uygulamalarını protesto etti.

Zulüm karşısında susan dilsiz şeytandır” yazılı dövizin taşındığı eylemde, İl Başkanı Nail Gün konuşma yaptı. “Komünist zalim Çinliler Doğu Türkistanda camilerdeki ezanı önce değiştirdiler sonra da susturdular” diyen Nail Gün şöyle devam etti: “Küçük camileri yıktılar. Büyük camileri barlara, eğlence alanlarına çevirttiler. Şu an Doğu Türkistan’da ne bir cami var ne de ezan sesi var. Ramazan ayında Müslümanların oruç tutması yasaktır. Evlerde Kur’an-ı Kerim okumak, namaz kılmak kesinlikle yasaktır. Kadınların tesettürlü olması dahi yasaktır. Şu an Doğu Türkistan hakkında resmi kaynaklara göre bir milyondan fazla, gayriresmi rakamlara göre üç milyon ila beş milyon Uygur, Özbek, Kazak Müslümanları eğitim kamplarında tutsak edilmektedir” ifadelerini kullandı.

Doğu Türkistan’a tam destek verilmeli

Gün, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun sözünü bir kere daha hatırlatmak istiyorum; ‘Eğer İslam Alemi Müslüman arıyorsa Doğu Türkistan Müslümandır. Eğer Türk dünyası Türk arıyorsa Doğu Türkistan Türk’tür. Eğer insanlık insan arıyorsa Doğu Türkistan insandır. Biz ne zaman bir olup tekvücut olursak zalimleri, kafirleri, hainleri bertaraf ederiz. Türk milletine ve devleti yönetenlere sesleniyorum: Geliniz Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin bağımsızlığı için tam destek verelim.

kaynak:ulkucumedya

doğu türkistan alperenler çin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!