MHP'li Mustafa Kalaycı, Yeni Sistem Atatürk’ün Yol Haritasına Uygundur

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin Atatürk’ün yol haritasına uygun olduğunu söyledi.

MHP'li Mustafa Kalaycı, Yeni Sistem Atatürk’ün Yol Haritasına Uygundur
MHP'li Mustafa Kalaycı, Yeni Sistem Atatürk’ün Yol Haritasına Uygundur Admin

MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, TBMM Genel Kurulunda görüşmeleri devam eden Cumhurbaşkanlığı ile ilgili ve bağlı kuruluşların 2020 yılı bütçesi üzerinde MHP Grubu adına yaptığı konuşmada, ”Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yol haritasına ve tarihî gerçeklere uygundur. Hedefimiz Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkmak, Türkiye Cumhuriyeti devletini ve Türk Milletini ilelebet yaşatmaktadır. Yeni Hükümet Sistemi, güçlü yönetim için gereken şartları tesis etmiş, devletin işleyişinde uyumlu, hızlı ve etkili karar verme mekanizmaları devreye girmiştir. Türkiye’nin maruz kaldığı tehike ve tehditlere daha güçlü bir karşılık verebilmesinin zemini hazırlanmıştır.” dedi.

TÜRKİYE KÜRESEL SALDIRILARLA YENİ SİSTEMLE DAHA KOLAY MÜCADELE ETTİ

MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, ”Nitekim, Türkiye 15 Temmuz hain darbe girişimiyle başlatılan ülkemizi işgal planının çok cepheli devam ettiği bir süreçte tüm tehdit ve saldırıları bertaraf etmiş oyunları bozmuş şer oyuncuları bozguna uğratmıştır. Ekonomide onca saldırıya rağmen alınan isabetli tedbirler sayesinde en kötü geride kalmış, döviz kurunun ateşi düşmüş, enflasyon ve faiz tek haneli rakamlara inmektedir. Ekonomiye güven artmış ve büyüme politikasına girilmiştir. Ekonomide dönüşüm ve değişim süreci daha koordineli bir şekilde yönetilmektedir. Türkiye işgal girişimine maruz kaldı. Terör saldırıları, şehirlerimizde patlatılan bombalar, isyan denemeleri, darbe girişimi, ekonomimizi çökertme teşebbüsleri milli bekamızın ciddi tehlikelerle karşı karşıya kaldığını gözler önüne sermiştir. 15 Temmuz hain darbe girişimini asla unutmayacak ve unutturmayacağız.” dedi.

TÜRKİYE GELECEĞİNİ YENİ SİSTEMİN RUHUNA GÖRE PLANLADI

MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, ”Türk milleti, Türkiye’ye yönelik tehlike ve riskleri, bekası üzerinde oynanan oyunları ve yönetim sistemindeki sorunları görerek, 16 Nisan 2017’de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni onayladı. Geleceğini bu sistemin ruhuna göre planladı. Yetkilerin tek kişiye verildiği, Meclisin etkisizleştiği ve itibarsızlaştığı, yargının tarafsız ve bağımsız olmadığı yönünde algı operasyonu yapılıyor. Klişe ve şablon ezberlerle rejim değişikliği, ucube sistem gibi ithamlarda bulunarak sonuç alacaklarını sananlar yine büyük bir yanılgı içindedir. Yeni sistemi itibarsızlaştırmak isteyenler millet nezdinde ancak kendi itibarlarına zarar verirler, olan da budur. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin sahibi aziz milletimizdir.” dedi.

kaynak:ulkucumedya

mustafa kalaycı atatüürk konya mhp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!