İşkur Üzerinden Almanya'ya İşçi Alımı!

İŞKUR 2020 Almanya işçi alımı ne zaman yapılacak? Başvuru şartları ve kadrolar neler? soruları Almanya'da çalışmak isteyen kişiler tarafından merakla araştırılıyor. İŞKUR kapsamında Almanya 2020 işçi alımları duyuruldu. Almanya'da 1 Mart 2020'de yürürlüğe girecek olan Nitelikli İşçi Göç Yasası ile Avrupa Birliği (AB) üyesi olmayan ülkelerden kalifiye işçilerin Almanya'ya getirilmesi hedefleniyor. Peki, İŞKUR 2020 Almanya işçi alımı ne zaman yapılacak? Başvuru şartları ve kadrolar neler? İşte detaylar...

İşkur Üzerinden Almanya'ya İşçi Alımı!
İşkur Üzerinden Almanya'ya İşçi Alımı! Admin

İŞKUR Almanya işçi alımı başvurusu nasıl yapılır?

Soruları şu sıralar gündemin ilk sırasında yer almaya başladı. Almanya'da çalışmak isteyen binlerce vatandaşlar gelişmeleri yakından takip ediyor. Avrupa'nın en büyük ekonomisi Almanya'da kalifiye iş gücü açığını AB dışı ülkelerden kapatacak yeni yasanın yürürlüğe girmesi öncesinde devlet yetkilileri çalışmalarını hızlandırdı. Berlin yönetimi 1 Mart 2020'de resmiyet kazanacak yasayla alakalı Avrupa Birliği (AB) haricinde özellikle sağlık alanındaki iş gücü açığını kapatması için Filipinler ve Meksika ile kapsamlı anlaşmalar yapmıştı.

20-45 yaş aralığında her Türk vatandaşı, sağlık engeli olmadığı sürece "www.obm-turkiye.com" adresine girip başvuru formunu doldurarak müracaat edebiliyor.

Konu ile ilgili olarak 20 - 45 yaş aralığında her Türk vatandaşı sağlık engeli olmadığı sürece Almanya işçi alımı için başvuru yapabilecek. Bu bağlamda adaylar "www.obm-turkiye.com" adresine girip başvuru formunu doldurarak başvurularını yapabileceklerdir.

Almanya işçi alımı 2020 OBM başvuru şartları nedir?

Almanya'da Dışişleri Bakanlığı bünyesinde özel bir birim görevlendirilecek. Bu birim üzerinden nitelikli göçmen alımı süreci hızlandırılacak. Aynı şekilde nitelikli işçi alımı için vize işlemleri hızlandırılacak. Gelenlerin meslek eğitimi ve diplomaları tanınacak ve üst seviyede Almanca bilme şartı aranmayacak. Kabul edilecek meslekler arasında aşçı, inşaat işçisi, hemşire ve IT teknisyenleri de bulunuyor. Hindistan, Brezilya ve Vietnam gibi çok sayıda ülkeden göçmen alımı yapılabilecek.

Federal Çalışma Ajansı Başkanı Detlef Scheele yaptığı açıklamada, "Bizim için önemli olan diğer ülkelerden yetişmiş iş gücünü alıp getirmek değil, onlarla belirlenen hedefler doğrultusunda birlikte çalışabilmek. (takvim.com.tr) Bu yasanın ivedi bir şekilde hayata geçmesi gerekiyor." diye konuştu.Dünya'nın en büyük otomobil üreticilerinden Almanya, bu sektörde her sene binlerce nitelikli işçiye gereksinim duyuyor.

Almanya işçi alımı hangi kadrolarda yapılacak?

Yasanın yürürlüğe girmesi arefesinde nitelikli işgücünün Almanca öğrenmesi, vize işlemlerinin hızlandırılması ve diğer bürokratik işlemlerin azaltılması amacıyla Almanya dışında işçilerin geleceği ülkelerin sınırları içerisinde de bazı çalışmalar yapılması bekleniyor. Alman hükümetinin bu yolla işçiler ülkelerinden çıkmadan önce uyum sorununu en aza indirmeyi amaçladığı düşünülüyor.

Almanya'da sağlık sektörü dışında özellikle internet teknolojileri (IT), metal ve ağır sanayi, aşçılık ve gastronomi ile inşaat alanında önemli işgücü açığı bulunuyor.

kaynak:akit

işkur almanya işçi 2020 almanya işçi başvurusu almanya işçi alımı işçi olarak almaya almanya çalışma izni almanya'ya işçi olarak gitmek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!