ADÜ'de Doğu Türkistan zulmüne dur denildi

Üniversitemiz Türk Dünyası ve Kültürü Araştırma Topluluğu ile Aydın Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Üniversite Birimi Tralleis Meydanı'nda Doğu Türkistan'la ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi.

ADÜ'de Doğu Türkistan zulmüne dur denildi
ADÜ'de Doğu Türkistan zulmüne dur denildi Admin

Üniversitemiz Türk Dünyası ve Kültürü Araştırma Topluluğu ile  Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Üniversite Birimi Tralleis Meydanı'nda 'la ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi.


Doğu Türkistan'da yaşananlarla ilgili Aydın Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Üniversite Birimi Başkanı Oğuzhan Sönmez, "Dünyanın hiçbir yerinde insanların temel haklardan mahrum bırakılarak, sistematik baskılarla asimile edilmeye çalışılması kabul edilebilir değildir. Çin, Müslüman Doğu Türkistan halkının ve Çinli Müslümanların, haklı taleplerini susturmak, örtbas etmek ve bu hakların dış dünyayla irtibatlarını kesmek yerine farklı kimliklerin temel hak ve özgürlüklerini yaşayabilecekleri bir zemin oluşturmanın gereklerini acilen yerine getirmelidir. Başta Türkiye olmak üzere İslam ülkelerinin Müslüman Doğu Türkistan'ın haklı talepleri doğrultusunda Çin'e karşı birlikte hareket etmeleri ve her platformda bu konuyu dile getirmeleri Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin seslerine ses katacaktır" dedi. Sönmez, açıklamalarında Üniversitemiz yönetimine, öğrenci topluluklarına ve öğrencilere desteklerinden dolayı teşekkür etti.

kaynak:haberler.com

doğu türkistan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!