Dr. Alper Kürşat Mamak Kimdir?

Dünyaca ünlü ve alanında ülkemizde öncü isimlerden birisi olan Alp Mamak, estetik tıp doktoru ve aynı zamanda beslenme danışmanıdır. 2002 yılında Tıp Fakültesinden mezun olmuştur ve aynı zamanda Çukurova Üniversitesi Sanat Fakültesini de 2000 yılında bitimiştir.

Dr. Alper Kürşat Mamak Kimdir?
Dr. Alper Kürşat Mamak Kimdir? Admin

Dünyaca ünlü ve alanında ülkemizde öncü isimlerden birisi olan Alp Mamak, estetik tıp doktoru ve aynı zamanda beslenme danışmanıdır. 2002 yılında Tıp Fakültesinden mezun olmuştur ve aynı zamanda Çukurova Üniversitesi Sanat Fakültesini de 2000 yılında bitimiştir.

Dünyaca saygın bir kurum olan “Amerikan Estetik Medikal Akademisi”ne kabul edilen ilk Türk doktoru ünvanına sahiptir ve ülkemizde de birçok ünlüye yaptığı estetik operasyonlarla bilinmektedir. Operasyonu yaptığı kişiler arasında Hande Yener gibi ünlü şarkıcılar ve aynı zamanda ünlü oyuncular da bulunmaktadır

Alanındaki Başarıları Hakkında

Adana’da dünyaya gelen ünlü doktor, Estetik Yanal Yükseltme olarak bilinen tekniğin de geliştiricisidir. Yaklaşık olarak 10 yıl boyunca teknik üzerinde detaylı olarak çalışan doktor, genç yaşında büyük başarılara imza atmasıyla da adından sıklıkla söz ettirmiştir. ALP-Aesthetic Lateral Projection olarak da bilinen tekniği, dünya çapında ün sahibi olmasını sağlamış ve birçok ödülün de dayanağı olmuştur. Bu teknik konusunda hem ülkemizde hem de dünya çapında birçok estetisyene eğitimler veren doktor, bu tekniği sayesinde 2011 yılında “Amerikan Estetik Medikal Akademisi”ne kabul edilmiştir.

Dr. Alp Mamak aynı zamanda beslenme danışmanlığı da yapmaktadır. Bu alanda özellikle de yaşlanma ve anti-gaging kavramları üzerinde yazılar yazmakta ve tedavilerde bulunmaktadır. Temel olarak yaşlanmayı geciktirici ve cildin daha genç görünüm kazanabileceği teknikler ve tavsiyeler üzerine konuşmalarıyla da bilinmektedir. Bu nedenle estetik müdahalelerden çok insanların beslenme alışkanlığına ve kişisel bakımlarına dikkat etmelerini tavsiye eden doktor, dünya çapında aldığı ödüller ve verdiği eğitimlerce de kariyer basamaklarında yükselmeye devam etmektedir.

2013 yılından bu yana ise özellikle de dolgu ve botoks türü uygulamalar konusunda eğitmenlik vermektedir. Hayatının büyük bir kısmını eğitmenlikle geçiren ünlü doktor, estetik enjeksiyon konusunda ülkemizde öncü temsilcidir.

ALP-Aesthetic Lateral Projection Nedir?

Bilinen detoks uygulamalarının eksikliğine karşı geliştirdiği Estetik Yanal Yüseltme, yaşlanmayla birlikte detoks yapılan bölgelerin çökmesini önleyerek bu gibi sorunları ortadan kaldırmaktadır. Yani estetik olarak mevcut olan boş alanların doldurulmasından ziyade bu alanların yükseltilmesi tekniğini kullanmaktadır. Çünkü dolgu, yaşlanma sonrası sarkıklara ve çöküntülere neden olmaktadır.

Halihazırda 12 ülkedeki 22 şehirde kongrelerde ve atölyelerde aylık 2 kez olmak üzere estetik hekimlere eğitimler vermekte ve kendi tekniği üzerine de eğitim faaliyetleri yürüten başarılı doktor, 2020 yılı içerisinde de eğitim verdiği ülke ve şehir sayılarını arttırma planı içerisinde. Bu nedenle yıl içerisinde sürekli olarak ülke ülke gezmektedir. Ancak ülkemizde de birçok ünlü oyuncuya ve şarkıcıya estetik operasyonlar gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda hasta kabulü de yapan doktor, hastalara kendi geliştirdiği tekniği uygulamaktadır.

ALP Tekniğinin Faydaları Nelerdir?

ALP tekniği ise kendi ağzından şöyle açıklanabilir: “İnsan yüzünde Alpha, Lamba ve Phi gibi özel enjeksiyon bölgeleri oluşturdum. Özel bir sıra ve derinlik ile diğer uygulamalara gmre fark yaratıyor. Aesthetic Lateral Projection enjeksiyon tekniği ile bu noktalara önce derin sonrasında ise yüzeye doğru uygulamalar yapıyorum. Alpha enjeksiyon bölgeleriyle yüzün daha oval olmasını sağlıyorum ve terapinin şekillerinden bölgeleri oluyor. Bu nedenle Alpha harfi seçildi. Phi enjeksiyon bölgeleri altın oran sağladığı için içten gençlik üçgenini oluşturmaya yardımcı olarak pi sayısına da atıfta bulunarak seçildi. Lambda harfi, Antik Yunan’a göre terazi ve dengeyi ifade ederek güçler arasındaki dengeyi simgeliyor. Alpha, Lambda ve Phi kelimelerinin baş harfleri birleştirildiğinde ise ALP’i oluşturuyor.”

Kendisi tekniğin avantajlarından ise şöyle bahsediyor: “Eski görüntüyü oluşturabilmek için kişinin gençken yüzündeki en yüksek bölge neresi ise tekrar oranın yükseltilmesi gerekir. Hastalar da biz doktorlara, nasıl bir yüze sahip olmak istediklerini tarif ederken, elleriyle suratlarını yukarı doğru gerdirirler. Genelde benim ALP tekniğiyle primer enjeksiyon yaptığım bölgeleri tarif ederler ki onlar diğer medikal estetik uygulamalarında özel sıralamalarla enjeksiyon yapılan bölgeler değildir çünkü yüzün görünen yerlerinin daha dışındadırlar.

ALP-Aesthetic Lateral Projection Tekniği yüz şeklini eski formuna daha benzer şekilde kavuşturur ve yüzü eskisinden şiş değil tam tersi, daha zayıf ve ince, gençliğimizdeki formata yakın bir hale dönüştürür.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Halkbank davası: ABD, Halkbank'ın katılmayacağı duruşmalar için milyonlarca dolar ceza istedi
Halkbank davası: ABD, Halkbank'ın katılmayacağı duruşmalar için milyonlarca dolar ceza istedi
İncirlik Üssü Kapanıyor mu? 424 Kişi İşten Çıkarıldı
İncirlik Üssü Kapanıyor mu? 424 Kişi İşten Çıkarıldı