Aydın Ülkü Ocakları'ndan Doğu Türkistan Protestosu

Aydın Ülkü Ocakları, Adnan Menderes Üniversitesi Türk Dünyası ve Kültürü Araştırma Topluluğu ile birlikte Doğu Türkistan’da yapılan zulümleri protesto etti. Resim

Aydın Ülkü Ocakları'ndan Doğu Türkistan Protestosu
Aydın Ülkü Ocakları'ndan Doğu Türkistan Protestosu Admin

Aydın Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Üniversite Birimi, Adnan Menderes Üniversitesi Türk Dünyası ve Kültürü Araştırma Topluluğu ile birlikte, Aydın Tralleis Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte, Çin’in Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine yaptığı zulümleri protesto eden açıklama yaptı. Proğramda Kuran Tilaveti yapıldı. Dualarla, Türk ülkelerinin zulme karşı bir bütün olması temenni edildi.

İSLAM ÜLKELERİ ÇİN ZULMÜNE KARŞI ORTAK HAREKET ETMELİDİR

Aydın Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Üniversite Birimi Başkanı Oğuzhan Sönmez, yaptığı açıklamada, “Dünyanın hiçbir yerinde insanların temel haklardan mahrum bırakılarak, sistematik baskılarla asimile edilmeye çalışılması kabul edilebilir değildir. Çin, Müslüman Doğu Türkistan halkının ve Çinli Müslümanların, haklı taleplerini susturmak, örtbas etmek ve bu hakların dış dünyayla irtibatlarını kesmek yerine farklı kimliklerin temel hak ve özgürlüklerini yaşayabilecekleri bir zemin oluşturmanın gereklerini acilen yerine getirmelidir. Başta Türkiye olmak üzere İslam ülkelerinin Müslüman Doğu Türkistan’ın haklı talepleri doğrultusunda Çin’e karşı birlikte hareket etmeleri ve her platformda bu konuyu dile getirmeleri Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin seslerine ses katacaktır. Üniversite yönetimine, öğrenci topluluklarına ve öğrencilere etkinliğimize desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.” dedi.

kaynak:ulkucumedya

doğu türkistan aydın aydın ülkü ocakları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!