Cumhurbaşkanlığından Açıklama! Devlet Bahçeli Ülke Menfaatlerini Ön Plana Çıkarıyor

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, MHP Lideri Bahçeli’nin Cumhur İttifakına verdiği desteğin ülke menfaatlerini ön plana çıkarmasından kaynaklandığını söyledi. Resim

Cumhurbaşkanlığından Açıklama! Devlet Bahçeli Ülke Menfaatlerini Ön Plana Çıkarıyor
Cumhurbaşkanlığından Açıklama! Devlet Bahçeli Ülke Menfaatlerini Ön Plana Çıkarıyor Admin

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Kanal 7’de televizyonunda katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları cevaplarken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Ülke menfaatini her zaman parti çıkarının önüne koymuş bir lider olduğunu, bütün kritik hamlelerinde parti çıkarlarından önce ülke menfaatlerini ön plana çıkardığını ve Cumhur İttifakına verdiği desteğe bu zaviyeden baktıklarını söyledi.

BAHÇELİ ÜLKE MENFAATİNİ ÖN PLANDA TUTAN BİR LİDER

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni ittifak arayışı içerisinde olup olmadığıyla ilgili bir soruya verdiği cevapta, ”Cumhur İttifakı, güçlü, sağlam bir şekilde yoluna devam ediyor. AK Parti burada büyük aktör ve Milliyetçi Hareket Partisi de bu ittifakın çok güçlü bir aktörü olarak, ortağı olarak şu ana kadar hamd olsun gayet başarılı bir süreç yönetiliyor. Sağolsun Sayın Bahçeli’nin bu ittifaka verdiği destek ortada ve bunu ben Sayın Bahçeli’nin sadece kendi partisinin çıkarları için yapmadığını da biliyorum. Burada ülkenin menfaati birinci önceliktir. Bunu çok açık bir şekilde gördük. Sayın Bahçeli’nin bugüne kadar ki bütün kritik hamlelerinde bunun çok açık bir şekilde gördük. Ülke menfaatini her zaman parti çıkarının önüne koymuş bir liderdir. Cumhur İttifakı’na destek vermesini de bu zaviyeden değerlendiriyoruz.” dedi.

MHP’NİN CUMHUR İTTİFAKINA GÜÇLÜ DESTEĞİ VAR. YENİ İTTİFAK ARAYIŞI YOKTUR.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ”Burada da sağ olsun hem bu Libya anlaşmasına olsun hem tezkere meselesine olsun, Barış Pınarı Harekatı ve diğer konularda Cumhur İttifakı’na çok güçlü destek veriyor, vermeye devam ediyor, bu devam edecektir. Cumhur İttifakı Türkiye’nin en büyük siyasi aktörü olarak, birinci aktör olarak öne çıktı ve siyasi konumunu muhafaza ediyor. Bir siyasetçinin amacı mümkün olan en geniş tabanı kucaklayabilmektir. İttifakın amacı da mümkün olduğunca hem ittifakı güçlendirmek hem tabanı kucaklamaktır. Cumhurbaşkanımız daha önce Türkiye İttifakı gibi bir şeyden de bahsetti ama şu anda böyle bir arayışı yok. Bugün Cumhur İttifakı son derece güçlü, temel milli meselelerde tam bir görüş birliği içerisinde.” dedi.

kaynak:ulkucumedya

bahçeli erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!