MHP'li Enginyurt, Kızılelma’ya hey. Kızılelma’ya!

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, ABD’nin Libya’da ne işi varsa küresel güçlerin Ortadoğu’da ne işi varsa, Türkiye’nin de onun için orada olduğunu söyledi.

MHP'li Enginyurt, Kızılelma’ya hey. Kızılelma’ya!
MHP'li Enginyurt, Kızılelma’ya hey. Kızılelma’ya! Admin

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Ordu’nun Altınordu İlçesi’nde Ulubey Ohtamışlılar Gecesinde yaptığı konuşmada, Ordu ilinin proplemlerinin yanında Türkiye’nin proplemleriyle de ilgilendiklerini, Cumhur ittifakına ülkenin birlik ve beraberliği için destek verdiklerini ve Libya’da diğer ülkelerin ne işi varsa Türkiye’nin de onun için orada olduğunu söyledi.

KIZILELMA’YA HEY KIZILELMA’YA

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Malazgirt Marşı’ndan mısralar okuyup başladığı konuşmasında, ”Yigitler kan döker, bayrak solmaya, Anadolu başlar, vatan olmaya. Kızılelma’ya hey. Kızılelma’ya! En güzel marşını vurmadan mehter, Ya Allah Bismillah Allahüekber!.. Önde yalın kılıç Türkmen başbuğu, Ardında Oğuz’un ellibin tuğu, Andırır Altay’dan kopan bir çığı, Budur, Peygamberin övdügü Türkler, Ya Allah Bismillah Allahüekber… Ohtamış bölgesi Türkmen mahallesi olduğu için, Türk’ün Türkiye’de varlığını gösterme noktasında büyük özelliklere sahip bir mahalle olduğu için konuşmama Malazgirt Marşı ile başladım.” dedi.

ORDU’NUN PROPLEMLERİYLE İLGİLENİP ÇÖZÜM ÜRETİYORUZ

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Almanya’da yaşanan mikrofan alma olayına gönderme yaparak, ‘Başkan, şimdi siyaset yapacağım, mikrofona sarılan olmaz değilmi?’ diyerek, ”Muhtarlar ile yaptığımız toplantıda verdiğimiz sözlerin arkasında durduk. Yapılacak hizmetlerle ilgili Bakanlıklarla resmi kurumlarla sürekli görüşüyoruz. Kamyoncu arkadaşların sorunlarıyla ilgilendik. Fındık üretimi yapanların sorunuyla iki yıldır ilgileniyorum. Tüm dünyanın derdiyle ilgilenen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fındık üreticilerini üzmeyeceğini söyledik ve konuyu dile getirdikten sonra şimdi fındık üreticilerinin yüzleri gülüyor. 2B arazileriyle, Sapdere yoluyla ve bir çok konuyu dile getirerek çözmeye çalışıyoruz.” dedi.

ABD’NİN LİBYA’DA NE İŞİ VARSA TÜRKİYE DE ONUN İÇİN ORADADIR

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Ordu’nun sıkıntıları yaşanırken Türkiye’nin de sıkıntıları olduğunu söyleyerek, ”Ülkemiz içeride ve dışarıdaki hainlerin işbirliğiyle, adeta bölünmek, parçalanmak ve yok edilmek isteniyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, büyümek ve güçlenmek istediğinde mualesef dış güçler ve onların yerli maşaları, Türkiye’nin önünü kesmeye çalışıyor. İşte bu noktada, birlik ve beraberlik içerisinde olmak zorundayız. TBMM’ye, Libya’ya asker gönderilmesi için bir tezkere geldi. Bu tezkereye CHP, İP, HDP, TKP, PKK hatta Mısır’daki darbeci Sisi hayır dedi. Biz evet dediğimiz için bizi suçlayanlar, ‘Libya’da Türk Askerinin ne işi var?” dediler. Buradan sesleniyorum. ABD, 10 bin km’den gelerek Libya’da ne işi varsa, Türkiye de onun için oradadır. Rusya, İngiltere, Almanya ve Fransa’ya ‘Ortadoğu’da ne işiniz var?’ diye sormuyorsunuz da sınırımızda Suriye’de terör örgütleriyle mücadele eden şerefli Türk Ordusu’na mı ‘Ne işiniz var? diyorsunuz? Sizin ABD’den hiç bir farkınız yoktur.” dedi.

BİZİM MÜCADELEMİZ TÜRKİYE’Yİ BÖLMEK İSTEYENLERLEDİR

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, ”İşte Türk Milliyetçileri olarak, MHP olarak, bu memleketin birlik ve beraberliği için Cumhur İttifakı dedik ve sonuna kadar da devam ettireceğiz. Birileri bundan rahatsız olabilir, tavrımızı anlamayabilir, alay ve hakaret edebilir. Ama herkes iyi bilsin ki, bizim tavrımız Türk Milletinden ve Devletinden yanadır. Biz Cumhur İttifakını pazara kadar değil mezara kadar kurduk. Birileri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı düşürmek istiyor. MHP Genel Başkanımız Sayın Bahçeli’nin söylemiyle, bunların derdi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı düşürmek değil bunların derdi Türkiye’yi düşürmek, bölmek ve parçalamaktır. Onun için biz, Devletin ve Milletin yanında yer alıyoruz. Bunu yaparken pazarlık yapmadık, iş ve aş istemedik. Hoş, Ak Partililer de bize aş iş vermek derdinde değil ya. Bizim mücadelemiz Ak Parti ile değil. Bizim mücadelemiz, bu ülkeyi ABD’ye taşeron yapmak isteyen, Avrupa’nın uşağı yapmak isteyenlerledir. Bizim mücadelemiz, ‘benim kocam bir kilo domuz etini yedi dakikada yedi’ diyen Allah’sızlarladır. Dolayısıyla bu mücadelemizden hiç geri adım atmadan, ülkemizin birliği ve beraberliği için çalışacağız. Ne Mutlu Türküm Diyene.” dedi.

kaynak:ulkucumedya

ulkucu haber ulkucuhaber cemal enginyurt mhp libya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!