MHP'li Tercan, Haçlı Zihniyeti Doğu Türkistan'da Üç Maymunu Oynuyor

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, Çin’in, Doğu Türkistan Türküne katliam yapılırken Haçlı zihniyetinin tezahürü STK’ların sustuğunu söyledi.

MHP'li Tercan, Haçlı Zihniyeti Doğu Türkistan'da Üç Maymunu Oynuyor
MHP'li Tercan, Haçlı Zihniyeti Doğu Türkistan'da Üç Maymunu Oynuyor Admin

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, Çin’in Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine yaptığı zulme karşı Haçlı zihniyetinin tezahürü STK’ların susarak üç maymunu oynadığını belirterek, Türkiye’nin resmi organlarının tüm bu vahşet karşısında gereğini yapmasını istedi.

TÜRKİYE SOYDAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKMALIDIR

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, ”Çin’in işgali altındaki Doğu Türkistan Türklerine uzun yıllardan beri zulüm devam ediyor. Çin, Doğu Türkistan Türküne katliam yapıyor. Müslüman Doğu Türkistan Türkleri yaşam mücadelesi vermektedir. Bu mücadelenin bir tarafında, asimilasyon politikalarına karşı kendi vatanlarında milli kimliklerini ve dini değerlerini muhafaza etmeye çalışan soydaşlarımız, diğer tarafta Doğu Türkistan’ın demografik yapısını değiştirmek için her türlü vahşeti reva gören zalim Çin bulunmaktadır. İsa Yusuf Alptekin’den sonra Türkistan bayrağını devralan Rabi Kadir, ‘Nasıl Araplar Filistin davasına sahip çıkıyorsa, Türkiye de soydaşlarımıza sahip çıkmalıdır’ diye haykırıyor. Bu soydaşlarımıza MHP’den, ülkücülerden ve Türk milliyetçilerinden başka sahip çıkan ne yazık ki yoktur.” dedi

HAÇLI ZİHNİYETİ ÜÇ MAYMUNU OYNUYOR TÜRKİYE GEREĞİNİ YAPMALIDIR

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, “Çin polisi tarafından 28 soydaşımız acımasızca şehit edilmiştir. İşgalci Çin yönetiminin, keyfi ve yargısız infazlarına bir yenisi daha eklenmiştir. Ne vahimdir ki yine söz konusu Müslüman Türk olduğunda uluslar arası sivil toplum kuruluşları lal olmuş, ileri demokrasi aşıkları üç maymunu oynamaktadırlar. Haçlı zihniyetinin tezahürü bu kuruluşlarla birlikte soydaşlarımızın anavatan bildikleri Türkiye’nin resmi organlarının da tüm bu vahşet karşısında gereğini yapmalıdır.” dedi.

kaynak:ulkucumedya

ulkucu haber ulkucuhaber mhp edirne
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!