Ankara'da Okullar Yarın Tatil mi? Yoğun Kar Yağışı Devam Ediyor!

Ankara’da yoğun kar yağışı sabahın ilk dakikalarından itibaren bütün şehri etkisi altına almaya başlamıştı. Giderek hızlanan yağış şehrin yüksek yerlerinde ulaşımı olumsuz etkiliyor. Kaynak: Ankara’da Yoğun Kar Etkisini Artırıyor. Peki okullar yarın 7 Ocak Salı günü tatil mi?

Ankara'da Okullar Yarın Tatil mi? Yoğun Kar Yağışı Devam Ediyor!
Ankara'da Okullar Yarın Tatil mi? Yoğun Kar Yağışı Devam Ediyor! Admin

Sabahın ilk saatlerinden itibaren yağan kara Ankaralılar hazırlıksız yakalandı Başkent’in yüksek kesimlerinde 12 santimetreye ulaşan kar yağışı ulaşımı da olumsuz yönde etkiledi. Öğlen saatlerine yaklaşırken hızını artıran kar yağışı nedeniyle trafikte aksaklıklar ve kazalar meydana geldi. Kar lastiklerini taktırmayan ve zincir bulundurmayan araç sürücüleri yollarda kalırken onların yardımına da çevreden vatandaşlar koştu.  Ankara Büyükşehir Belediye’si tuzlama ve kar küreme çalışmalarında bazı bölgelerde yetersiz kaldı ve sosyal medya üzerinden olumsuz tepkiler aldı.

Yoğun kar yağışının Ankara’nın doğuya açılan kapısı olan Ankara-Kırıkkale yolunun kısa süreli kapanmasına neden oldu. Elmadağ mevkiinde bulunan araçlar karayolunda biriken kardan dolayı ilerleyemediler. Karayolu ekipleri kar küreme araçları ile yolu temizledikten sonra ulaşım normale döndü. Meteorolojiden gelen verilere göre Başkentte kar yağışının aralıklarla en az 3 gün etkili olması bekleniyor.

Ankara’da yoğun kar yağışı Başkentte yaşayan öğrenci ve velilerin aklına “Okullar tatil mi?” sorusunu getiriyor. 6 Ocak Salı günü eğitime ara verilmeyen Başkentte, 7 Ocak Salı günü okulların tatil olup olmayacağı ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Ankara Valiliğinin eğitime ara verilip verilmeyeceği ile kararı akşam saatlerinde açıklaması bekleniyor. Herhangi bir açıklama yapılmaması durumunda yarın için okullar tatil olmayacak.

Kaynak:internetgundem.com

ülkücü haber ülkücühaber ankara okullar tatil mi 7 ocak salı okullar tatil mi ankara da okullar yarın tatil mi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!