Davutoğlu, Gezi Eylemleri Sırasında Tayyip Bey'i Taksim'e Götürmek İçin Uğraştım!

Kanal İstanbul ve Başkanlık sistemi konularında görülmemiş bir dönüşe imza atan Ahmet Davutoğlu, skandal açıklamalarına devam ediyor.

Davutoğlu, Gezi Eylemleri Sırasında Tayyip Bey'i Taksim'e Götürmek İçin Uğraştım!
Davutoğlu, Gezi Eylemleri Sırasında Tayyip Bey'i Taksim'e Götürmek İçin Uğraştım! Admin

Davutoğlu, Cumhurbaşkan Erdoğan'ı geziye götürmek istediğini ancak ikna edemediğini iddia etti.

Sandıkta AK Parti'nin bileğini bükemeyen muhaliflerin gazına gelerek Gelecek Partisi'ni kuran Ahmet Davutoğlu skandal açıklamalarda bulundu.

T24'te yer alan habere göre; Kanal İstanbul ve Başkanlık sistemi konularında görülmemiş bir dönüşler yapan Davutoğlu, Türkiye'de meşru hükümeti doğrudan hedef alan Gezi eylemleri ve 17/25 Aralık operasyonlarıyla ilgili konuştu.

Dönüşlerine buralarda da devam eden Ahmet Davutoğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

"Tayyip Bey'i Taksim'e götürmek istedim"

''Türkiye'nin içinden geçtiği sıkıntılı süreçlerde, bakanlık yaptığım, Başbakanlık yaptığım günlerde sustuğum, eleştiri yapmadığım söyleniyor. Bu doğru değil. Gezi'den 17 Aralık sürecine her konuda fikirlerimi söyledim, itiraz ettim, dönüştürmeye çalıştım. Bunların bir kısmında başarılı oldum, bir kısmında istediğimi elde edemedim. Gezi sırasında Tayyip Bey'i Taksim'e, o gençlerin arasına götürmek, onlarla görüştürmek için uğraştım. İkna edemedim. Taksim Dayanışması'ndan isimlerle görüştüm, buluşma ayarladım.''

"17 Aralık'ta Yüce Divan olmalıydı"

''17-25 Aralık açık seçik bir FETÖ darbe girişimiydi. Daha önce 7 Şubat'ta MİT'e ve müsteşarımıza hamle yapmışlardı. Buna karşı dik durmuştuk. Ancak arkadan bu hamleyi yaptılar. 17 Aralık'ta itham edilen bakan arkadaşlarla ilgili ise benim farklı bir duruşum oldu. Bu arkadaşların Yüce Divan'a giderek aklanması gerektiğini düşünüyordum. Hatırlarsınız 17 Aralık'ı araştırmak için Meclis'te bir komisyon kurulmuştu. İçlerinde 9 AK Partili üye de vardı. Onlar belgeleri incelemişti. Ben hem onlardan bilgi aldım, hem belgelere baktım, hem de komisyon başkanı Kastamonu Milletvekilimiz Hakkı Köylü ile görüştüm. Hepsi 'Bir bakanınki usulsüzlük diğerleri ile ilgili iddialar ciddi, Yüce Divan'a gidilmeli' diyordu. Üç bakanı ofisime çağırdım. Tartışmalı bir görüşmeden sonra ertesi gün saat 11'de basın toplantısı düzenleyip gönüllü olarak Yüce Divan'a gitme konusunu açıklamalarında anlaştık. Ben o günlerde 'Kim milli hazinemize, kaynaklarımıza yolsuzluk niyetiyle yaklaşırsa, kim hangi şekilde harama bulaşırsa, kardeşimiz de olsa, onunla mücadeleye kararlıyız' demiştim. Ertesi gün öğlen saatleri oldu. Açıklama yapılmadı. Ne olduğunu sordum. Bakanların Tayyip Bey ile görüştüklerini ve onun 'yapmayın' dediğini öğrendim. Hemen yanına gittim. Neden böyle yaptığını sordum. Önemli kırılma noktalarından biriydi."

ahmet davutoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!