MHP lideri Devlet Bahçeli'den

Bahçeli MHP olarak terörle mücadelede en büyük desteği vereceklerini belirtti

MHP lideri Devlet Bahçeli'den
MHP lideri Devlet Bahçeli'den Admin

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, ittifaklar ve terörle mücadele ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bahçeli, Türkiye'nin terörle mücadelede etkin bir mücadele verdiğini belirterek, partisinin desteğini bir kez daha vurguladı.

Milletin hem FETÖ mücadelesinde hem de PKK başta olmak üzere yapılan terörle mücadeleye en güçlü şekilde destek verdiğini ifade eden Bahçeli, "MHP dün olduğu gibi bugün de terörle mücadelede ön şartsız sayın Cumhurbaşkanı'nın ve hükümetinin yanında, devletin arkasındadır." dedi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin önemine vurgu yapan Bahçeli, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin özelliği olan uzlaşma, denge ve denetim mekanizmaları güçlenmiş, yasama, yürütme ve yargı kendi içinde daha güçlü hale gelmiştir. Yönetimde istikrar yanında temsilde adalet de ittifaklar sayesinde artmıştır." ifadelerini kullandı.

"Bu çetenin siyasetteki kalıntılarının temizlenmesini bekliyoruz"

FETÖ'nün siyasetteki uzantılarına da dikkat çeken Bahçeli, "Bu çetenin siyasetteki kalıntılarının temizlenmesini bekliyoruz" dedi.

Bahçeli, "Devleti bu çeteden arındırırken, siyaset kurumunun da bu illetten temizlenmesi elzemdir. Zira siyaset ayağındaki mücadele zaafı zincirleme olarak bürokrasideki ve diğer alanlardaki mücadeleyi de olumsuz etkilemekte, devlete sızma girişimlerine fırsat tanımakta, yeni ve farklı yöntemlerle FETÖ'yü diriltme emellerine zemin hazırlamaktadır." diye konuştu.

kaynak:ulkucumedya

devlet bahçeli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!