MHP lideri Devlet Bahçeli, Erdal Sarızeybek'i Partiye Almadı!

Meral Akşener’in İP’ine üye olan Emekli Albay Erdal Sarızeybek'in 2015 yılında üye olduğu MHP’den Devlet Bahçeli tarafından kapı dışarı edildiği ortaya çıktı!

MHP lideri Devlet Bahçeli, Erdal Sarızeybek'i Partiye Almadı!
MHP lideri Devlet Bahçeli, Erdal Sarızeybek'i Partiye Almadı! Admin

15 Temmuz Darbe girişimi sırasında yaptığı sosyal medya paylaşımında “Camiler sela okuyor, yazıklar olsun” diyen Emekli Albay Erdal Sarızeybek’in üye olduğu MHP’den Devlet Bahçeli tarafından sır bir operasyonla üyelik kaydının silindiği ortaya çıktı.

Sarızeybek kayıt oldu, genel merkez sildi!

Dün Meral Akşener’in genel başkanı olduğu İP’e üye olan ve rozeti Akşener tarafından takılan Emekli Albay Erdal Sarızeybek’in daha önce üye olduğu MHP’den kendisinin bile farkına varmadan gönderildiği öğrenildi. 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşlara sokağa çıkma çağrısı yapmasının ardından “Camiler şu an halkı sokağa çağırıyor; yazıklar olsun!” diyerek FETÖ’cü darbenin yanında saf tutan ve adeta Meral Akşener tarafından ödüllendirilerek İP’e üye yapılan Sarızeybek’in 2015 yılında Çankaya MHP ilçe teşkilatına üye yapıldıktan sonra MHP genel merkezince üyelik kaydının silindiği öğrenildi.

“Bahçeli kabul etmemiş!”

Sarızeybek, facebook hesabından yaptığı paylaşımda, “Arkadaşlar, Ben siyasete girip elimi taşın altına koymayı istemedim mi, sanıyorsunuz. İstedim. Hatta bunu bir vazife bildim. Yıl 2015… Türkiye’nin karşı karşıya bulunduğu tehdit ve tehlikeleri tek tek ölçüp biçtim. Ve Türk varlığının, “Ne Mutlu Türk’üm” diyen Atatürk Cumhuriyeti’nin tehlikede olduğunu görüp, Milliyetçi Hareket Partisi’nde siyaset yapmaya karar verdim. Kimseye bir şey sormadım, kimseye danışmadım, kimseden icazet almadım. Çankaya MHP İlçe teşkilatına gittim, üyelik kaydını yaptırdım. Bana ‘artık MHP’ye üyesiniz’ dediler hatta beni aldılar, MHP Çankaya seçim bürosuna götürdüler, halkımıza tanıttılar. Peki ne oldu sonra? Seçimler bitti. Ne arayan oldu ne de soran. Merak ettim, Yargıtay siyasi parti üyelik web portalından araştırdım. Bir de baktım ki ‘Ben hiçbir partiye üye değilmişim’! Yani? Yani Çankaya MHP ilçe teşkilatı bizi üye yapmış ama Bahçeli yönetimindeki MHP genel merkez kabul etmemiş. Türk Milletin sahip olduğu değerler üzerinden siyaset yapan MHP’ye üye olabilmek için Bahçeli’den icazet almak gerekiyormuş” ifadelerini kullandı.

kaynak:ulkucumedya

erdal sarızeybek mhp iyi parti erdal sarızeybek sarızeybek bahçeli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!