Ankara'nın Yeni Keçi Heykeline Melih Gökçek Yorumu!

Ankara meydanlarına serpiştirilen yeni keçi heykelleri bir tartışmanın fitilini ateşledi. Bu kez eskilerden farklı olarak fantastik ve dışavurumcu bir anlayışla yorumlanan Ankara keçileri keçiden çok Star Wars filmindeki küçük "uzay hurdacılarına" benzetildi ve çocuklar açısından ise "korkutucu" olarak nitelendi. Bir kesim ise keçileri televizyon karakteri "Alf"e benzetti.

Ankara'nın Yeni Keçi Heykeline Melih Gökçek Yorumu!
Ankara'nın Yeni Keçi Heykeline Melih Gökçek Yorumu! Admin

Ankara'nın sembol hayvanlarından keçiler daha önce de Ankara alanlarına arzı endam etmişti. Murat Karayalçın tarafından 90'ların başında meydanlara konulan beyaz taş veya mermerden üretilen keçi heykellerinin bir bölümü tahrip edildi bir bölümü çalındı veya zaman içinde ortadan kayboldu. Karayalçın'ın keçilerine Ankara'da şu vakitler nadir rastlanıyor.

Yeni heykeller Ankara keçisinin değişik yorumunu ortaya koyarken sanatçıların heykellerin daha soyuta kaçtığı ve fantastik ve ekspresyonist bir bakış açısıyla üretildiği belirtildi.

Ankaralılar sosyal medyada yeni ahşap heykeller hakkında türlü türlü yorum yaptı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise düşüncelerini paylaşırken "Mansur Yavaş'ın heykeli. Doğruysa 80 bin TL vermiş. Heykel keçiden başka herşeye benzemiş... Dinazor keçi desen rahat yerler :))) :))) :))) Lütfen çocuklara göstermeyin. Gece rüyalarına girebilir" dedi.

Heykellerle ilgili vatandaşlar da "Ben mobilyacı ustası olarak bu kadar kötü oymacı ustası görmedim", "Gerçekten çok Gotik bir çalışma. Umarım Deve heykeli falan yapmaz. Keçiye 80.000 veren deveye 500.000 verir. Resmen ağlanacak haline gülüyoruz Angara..Angara keçileri kaçırmış :)))", "Alf'e benzemiş..." gibi yorumlar yaptılar.

 

kaynak:akit

MANSUR YAVAŞ’IN HEYKELİ...

RİVAYET DOĞRUYSA 80.000 TL VERMİŞ...

HEYKEL KEÇİDEN BAŞKA HERŞEYE BENZEMİŞ...
DİNOZOR KEÇİ DESEN RAHAT YERLER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!