G5 Selülit Masajı

Başta kadınlar olmak üzere bütün insanların estetik problemlerinin başında gelen selülit ve selülit masajı olan G5 masajı hakkında Beautyderm ile görüşmeler yaptık ve öğrenilmesi gereken her şeyi öğrendik. Onlara sorular sorduk ve bilgiler aldık. Detaylar haberin devamında…

G5 Selülit Masajı
G5 Selülit Masajı Admin

 

 Selülit Nedir?

 

    Cilt yüzeyinde meydana gelen küçük çukur görüntüleri ya da portakal kabuğu görüntüsü de denilebilir; bu tarzda görünüme sahip olan ve genellikle kalça bölümünde, karın ve uyluk bölgelerinde meydana gelen estetik cilt problemlerinden birisidir selülit. Özellikle de kadınlar tarafından çok şikayet edilen bu problem, cildin üst katmanlarında fazla yağ birikmesi ile meydana gelmektedir ve dikey uzanma sebebiyle de portakal kabuğu görünümü meydana gelmektedir. Selülitten kurtulmak için birçok farklı yöntem vardır. Bu kurtulmak yöntemleri selülit öncesi korunma ve selülit sonrası korunma olarak kendi içinde de çeşitlenmektedir. En bilinen yöntemlerden birisi selülit masajı olarak da bilinen G5 masajı yöntemidir. Öncelikle selülitten korunma yöntemlerinden bahsedelim.

 

Selülit Oluşumu Nasıl Önlenebilir?

  • Abur-cubur yiyeceklerden uzaklaşılmalıdır ve otururken özellikle tamamen uzak durulmalıdır,
  • Yemekler sık sık ama az olarak yenilmelidir ve sağlıklı besinlere ağırlık verilmelidir,
  • Sürekli aynı tipte gıda tüketilmemelidir,
  • Düşük kalorili diyetlerden uzak durulmalı,
  • Çay, kahve ve asitten uzak durulmalıdır,
  • Az tuz tüketilmeli, mümkünse uzaklaşılmalıdır,
  • Su bol tüketilmelidir,
  • Alkol ve sigara en aza indirilmelidir,
  • Selülit çıkacağını düşündüğünüz bölgelere sıcak su torbası ile masaj yapmalı ve hemen soğutarak kan akışını düzenli hale getirmelisiniz.

 

G5 Masajı Nedir?

 

    G5 Masajı, selülit masajı olarak bilinen ve 7 tane aparata sahip profesyonel masaj cihazı olan G5 kullanımından gelmektedir. Bu masaj cihazı kan dolaşımına etki eder ve metabolizmanın da hızlanmasını sağlar. Ayrıca kas gerginliğini de azaltır ve cihazın titreşim özelliği ile uygulamasını gerçekleştirir. Selülit masajı uygulaması sırasında mekanik dalgalar yaymaktadır ve selülit tedavisi olarak çok sık tercih edilmektedir. Cilt altında bulunan dokuları harekete sokar ve vücudun da şekillenmesini sağlar.

 

G5 Masajı Uygulamasının Faydaları

 

Selülit masajı, selülitli olan yani katılaşmış yağlardan meydana gelen bölgedeki yağların radikal hale gelmesini ve idrar ile atılmasını sağlayan, kan akışını hızlandıran, dokuları hareketlendiren ve bölgesel olarak incelmeyi de sağlayan bir uygulamadır. G5 masajı olarak da bilinmektedir ve vücudu şekillendirir, vücudun toparlanmasını sağlar; ağrıların giderilmesini ve bunlarla birlikte vücutta birikmiş olan laktik asidin atılmasını sağlamaktadır.

 

G5 Selülit Masajı Her Bölgeye Uygulanabilir mi?

 

    G5 Masajı yani selülit masajı, bütün vücuda uygulanabilen bir masajdır fakat kalça bölgesine, bacak bölgesine selüliti yenmek amacıyla uygulanmaktadır.

 

G5 Selülit Masajı Uygulamasının Aşamaları ve Süresi

 

    G5 masajı, alanında uzman olan ve bölgesel zayıflama konusunda da uzman ve deneyimli olan kişiler tarafından uygulanan, selülit masajı olarak da anılan bir masaj türüdür. Uygulamayı gerçekleştiren kişiler, işlem yapılacak olan bölgeye mekanik bir titreşim gönderir, bunu da profesyonel G5 cihazı ile yapılır. Uygulama sırasında kremler sürülür ve selülitin azalmasını sağlayan yağlar da kullanılır. Öncelikle kişinin vücudu analiz edilir ve bu analiz sonrasında uygulama aşamaları belirlenmektedir. Seans sayısı uzman tarafından belirlenmekle birlikte her seans da ortalama 20 dakik sürmektedir.

 

G5 Selülit Masajı Herkese Uygulanabilir mi?

 

     Kanama bozukluğu problemi yaşayanlar, epilepsi hastası olanlar, kalp pili takanlar, sinir ve kas sistemi ile ilgili hastalığı olanlar ve aktif olarak enfeksiyonu olanlara bu uygulama yapılamamaktadır. Ayrıca son bir yıl içerisinde yüz felci geçiren kişilere ve gebe olanlara da G5 masajı uygulanamamaktadır.

 

G5 Selülit Masajı Öncesi ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

    G5 masajı öncesinde aspirin gibi ağrı kesiciler, kas gevşeticiler, kan sulandırıcı özelliği olan ilaçlar ve alkol içerikli olan ilaçlar kullanılmamalıdır. Uygulama yapılırken hafif ağrılar hissedilebilmektedir ancak uygulama sonrasında kremler ile ağrı hiç hissedilmez. Uygulama yapılan bölge 3 gün kadar hem güneşten hem de sıcak sudan korunmalıdır. Uygulama sonrasında hafif yürüyüşler yapılmalıdır ve böyle destek verilmelidir.

 

    Eğer siz de selülit problemi yaşıyorsanız ve bunun için G5 masajı yaptırmak istiyorsanız https://www.beautyderm.net/ web sitemizi ziyaret edebilir ve gerekli olan bütün bilgilere ulaşabilir, randevu alarak uygulama yaptırabilirsiniz. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!