Akustik Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Günümüz dünyası hızla büyüyen bir dünyadır. Nüfus fazlalığı ve sanayileşme ile beraber dünyada pek çok sorunlar meydana çıkmıştır. Bununla beraber gelişen teknoloji ile de sorunlar kat kat artmaktadır.

Akustik Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır?
Akustik Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır? Admin

Bunlardan biride ses kirliliğidir. Ses kirliliği, günümüz dünyasından en önemli sorun haline gelmiştir. Ses kirliliği içinden bulunduğumuz dünyanın her yerinde yaşamaktayız. Dışarıya adım atar atmaz hemen bu sorunla karşılaşırız. Araç sesleri, fabrika sesleri, korna sesleri vs vs bizleri ciddi anlamda etkilemektedir. Üstelik sadece dışarıda değil evimizde, ofisimizde ve kapalı olan her mekânda bile bu sorunla yüz yüze kalıyoruz. İnsanlar tarafından çok fazla dikkate alınmasa da önlem alınmadığı takdirde ciddi hastalıklara da sebebiyet verebilir. Peki akustik ses yalıtımı nasıl yapılır ? Nasıl uygulanır ? Çeşitleri nelerdir ? Kullanım alanları nelerdir ? Hep beraber göz atalım.

Öncelikle evimizde bir ses izolasyonu olmadığını düşünelim. Dışarıdan gelen sesler ve komşumuzun sesleri bizleri ister istemez rahatsız edecektir. Bu da aile içi huzursuzluğa yol açacaktır. Evimizde kullanılan ses izolasyon malzemesi tavan, duvar ve zeminlerde de kullanılır. tavan ve duvarlarda sıklıkla ses kesici süngerler tavsiye edilmektedir. Bu akustik süngerler ses emilim ve kesilim konusunda üstün başarı sağlamaktadır. Birçok çeşitleri bulunur; yumurta, piramit, labirent, special, basotect, bariyerli ve rulo modelleri mevcuttur. Bu modeller dekoratif yapısı ve farklı renk seçenekleriyle de ortama güzel bir ambiyans sağlar. Zeminlerde ise akustik ses şiltesi ve epdm ses bariyeri önerilir. Uygulandığı zaman alt komşudan ses iletişimini kesebilirsiniz. Bu sayede evinizdeki istenmeyen sesleri en az seviyeye indirgersiniz. Ailenizde keyifli vakitler geçirebilir ve huzura kavuşursunuz.

 

Ofislerde kullanılan ses izolasyon malzemesi evlerde de olduğu gibi tavan, duvar ve zeminlerde kullanılır. Ofislerde yaşanan genel sorunlar personellerin kendi aralarında konuşması, telefonla konuşması ve topuk sesleridir. Bu tür sorunlar çalışma veriminizi düşürebilir ve verimsiz vakit geçirebilirsiniz. Ofislerde tavan ve duvarlarda ses kesici süngerler kullanılır. Ayrıyeten duvarlarda oval duvar panelleri, ses yalıtımlı panel kullanılırken, tavanlarda ise baffle akustik tavan, akustik yüzer tavan ve oval duvar panelleri kullanılmaktadır. Zeminlerde topuk seslerini azaltmak için ses yalıtım membranları, epdm ses bariyeri kullanılır. Bu sayede ofiste rahat ve huzurlu ortam olur. Daha vakit geçirebilirsiniz. Tam dikkat çalışma ortamına sahip olursunuz.

 

Müzik ve radyo odalarında kullanılan ses izolasyon malzemesi tavan ve duvarlarda kullanılır. Genellikle akustik ses süngerleri tercih edilirken, bu süngerler diğer süngerlere nazaran daha fazla ses emilimine sahiptir. Sesin yankılanmasını anından keser. Vicoustik flexi a50 panel, tekno touch, tekno slince, bass trap sünger genellikle müzik ve radyo odalarında kullanılan akustik süngerlerdir. Bu sayede daha kaliteli müzikler ve radyo yayınları yapma imkanına sahip olursunuz.

Ses izolasyonu sinema, toplantı ve konferans salonlarında da kullanılır. Sesin daha net olarak dinleyiciye ve izleyiciye aktarma görevini sağlar. Tavan, duvar ve zeminlerde diğer kullanım alanlarda da olduğu gibi aynı malzemeleri kullanılabilir. Bu sayede cızırtı ve yankı olayından kurtulmuş olursunuz.

Turkish Acoustic olarak her zaman doğru ve kesin çözümlerle karşınızdayız. Yurtiçi ve yurtdışında güçlü referanslarımızla beraber müşterilerimizin her zaman yüzünü güldürmekteyiz. Ürünlerimiz son derece kaliteli ve yerlidir. Ses izolasyon malzememiz yanmazlık özelliğine sahip olup kesinlikle alev ilerlemesi olmaz. İlgili testlerden ve deneylerden başarıyla geçip dünya çaplı sertifikalara sahip olmuştur. Turkish Acoustic her zaman hizmetinizdedir. Akustiğin Türkçesi “Turkish Acoustic“

 

Kaynak: https://www.sesyalitimsungerleri.com/tecsound.html

turkish acoustic ses yalıtım malzemesi ses yalıtım süngeri ses yalıtım sistemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!