MHP'li Deniz Depboylu'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, MHP’nin kadın sorunlarını kararlı bir tutum sergileyerek her platformda dile getirdiğini söyledi.

MHP'li Deniz Depboylu'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
MHP'li Deniz Depboylu'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı Admin

MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle yaptığı açıklamada, 8 Mart’ın birleşmiş milletler tarafından tanımlanmış özel bir gün olduğunu, kadınların yaşadığı mağduriyetlerin her zaman tartışma konusu olduğunu, MHP’nin kadın sorunlarına her zaman duyarlı olduğunu ve bu sorunları kararlı bir tutum sergileyerek her platformda dile getirdiğini söyledi.

8 MART BM TARAFINDAN TANIMLANMIŞ ÖZEL BİR GÜNDÜR

MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, ”Her yıl 8 Mart’ta kutlanılan Dünya Kadınlar Günü, Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış; insan hakları temelinde kadınların mevcut sorunlarının da ele alındığı ve aynı zamanda kadınların ekonomik, sosyal, siyasal ve kültürel bilincinin geliştirilmesi için etkinliklerin düzenlendiği özel bir gündür. Düşüncelerin ve bakışın kadınlara yöneldiği bu özel günde; toplumun, siyasal erkin, sivil toplum kuruluşlarının, bilim camiasının ve basının konusu doğal olarak kadınların yaşadığı sorunlar ve de çözüm önerileri olmaktadır.” dedi.

KADINLARIN YAŞADIĞI MAĞDURİYET HER ZAMAN TARTIŞMA KONUSU OLDU

MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, ”İnsanlar biyolojik açıdan bakıldığında, kadın ve erkek olmak üzere iki farklı cins olarak dünyaya gelirler. Her iki cins fiziksel farklılıklarıyla birlikte yaşam sahnesinde yine biyolojik temelli farklı rollere sahiptirler. Ancak toplumsal varlıklar olmaları sebebiyle insanların taşıdıkları roller fiziksel özellikleri ve farklılıklarıyla sınırlı kalmayıp; erkekler ve kadınlar zaman ile içlerinde yaşadıkları toplumların özellikleri doğrultusunda sosyal roller de üstlenmektedirler. Varoluşları vasıtasıyla eşit yaşam hakkına sahip olan kadınlar ve erkeklerin zaman içinde toplumsal eşitliklerinin sorgulanması tarih boyunca süregelmiştir. Zira yine tarihin çoğu evresinde inançların, geleneklerin, yargıların etkisiyle toplumsal roller, haklar ve kazanımlarla ilgili olarak eşitlik dengesi değişmiş ve bunun sonucunda kadınların yaşadığı mağduriyet her zaman tartışma konusu olmuştur.” dedi.

MHP KADIN SORUNLARINA HER ZAMAN DUYARLI OLMUŞTUR

MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, ”MHP kadınlarımızın zaman içinde değişen sorunları ve ihtiyaçlarına karşı her zaman duyarlı olmuştur. Gelişen ve değişen dünyaya uyum sağlamak ve aynı zamanda hızlı gerçekleşen bu değişimlerin beraberinde getirdiği yeni sorunlarla birlikte, çözümü henüz gerçekleşmemiş mevcut problemlerin giderilmesi gerektiğinin bilincinde hareket etmiştir. MHP 51 yıllık siyasi tecrübesi, ilkeli ve kararlı duruşuyla siyasette ilklere imza atmış, rol model olmuştur. Bunun yakın zamandaki örneği ise, kadını siyasette merkeze alan ve Türkiye siyaset tarihinde ilk olan, Saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendi’nin himayelerinde ve onursal başkanlığında gerçekleştirilen “Toplum, Kadın ve Şiddet” temalı 1. MHP KAÇEP Sempozyumudur. Bilgi şölenimiz toplum, kadın ve şiddet temaları ile sınırlı tutulmuş ve çok farklı disiplinlerden bilim insanları, araştırmacı, milletvekili, medya ve STK temsilcilerinin katılımıyla 2 panel ve 2 konferans gerçekleştirilmiş, 17 oturumda 66 bildiri sunulmuştur.” dedi.

MHP KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNLENMESİNDE KARARLI TUTUM SERGİLEDİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, ”Bugüne kadar, kadın teşkilatları oluşturmak gibi birçok ilki gerçekleştiren MHP’nin, toplumumuzun kanayan yaralarından biri olan kadına şiddet konusunu, bilim dünyasıyla irtibat kurarak bir bilgi şöleni tarzında masaya yatırması, bir ilk uygulamadır. Daha önce iki defa Akademisyenler Kurultayı yapan partimizin bu başarılı çalışmalarına, bir bilgi şölenine de ev sahipliği yaparak Türkiye gündemine örnek olması, takdire şayan bir durumdur. Öte yandan bu bilgi şöleni ile MHP kadına yönelik şiddetin önlenmesinde sorumlu, bilinçli ve kararlı tutumunu bir kez daha ortaya koymuştur. Üç gün boyunca sunulan bildirilerde, kadının Türk tarihindeki yeri ve konumu, kadına yönelen şiddetin nedenleri analiz edilerek bir sorun tespiti yapılmış; tespit edilen sorunların sosyoloji, psikoloji, siyaset bilimi, kamu yönetimi, hukuk, ekonomi, işletme, iletişim, medya, tarih, yerel yönetimler, edebiyat, felsefe, ilahiyat gibi alanlar açısından toplumdaki yansımaları örneklerle ortaya konularak, çözüm önerileri sunulmuştur.” dedi.

MHP TOPLUM KADIN VE ŞİDDET TEMALI TOPLANTILAR YAPTI

MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, ”Siyasi bir parti tarafından ilk defa ”Toplum, Kadın ve Şiddet” temalarının disiplinler arası olarak ele alındığı ve sonuçlarının siyaset aracılığı ile uygulamaya dönük zeminlerde dillendirilmesinin amaçlandığı bir bilimsel toplantı olarak amacına ulaşmıştır. Sempozyumumuza katılan kıymetli bilim insanları ve araştırmacıların sunduğu bilgiler doğrultusunda, kadınlarımızın yaşadığı sorunlar ve çözüm önerileri ışığında etkili, uygulanabilir ve sürdürülebilir politikaların üretilmesi amacıyla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.” dedi.

TÜM KADINLARIMIZIN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, ”Saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendinin de ifade ettikleri gibi; “Kadınlarımızın sosyal, ekonomik ve siyasal alandaki belirleyiciliği, olması gereken düzeye çıkarılmadan güçlü, istikrarlı ve sözü dinlenen bir Türkiye tablosuna ulaşmak imkânsızdır.” Türk Kadınının kadim tarihimizin derinliklerinden günümüze ulaşan şahsiyetli, dirayetli duruşunun, devletin ve milletin bekası için üstlendiği rolün devam etmesi; Türkiye’nin güçlenmesi, gelişmesi ve muasır milletlerin arasında yer almasının ve hatta lider konumuna yükselmesinin anahtarıdır. 8 Mart Dünya Kadınlar gününde öncelikle yüreği acıyla doluyken onurlu ve dik duruşuyla “Vatan Sağ Olsun” diyerek; azametli ve gururlu varlığıyla Aziz Milletimizi şereflendiren Saygıdeğer Şehit Analarımıza sevgi, saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü sevgi ve saygıyla kutluyoruz.” dedi.

Deniz Depboylu MHP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!