Pilates Nedir?

Pilates, vücudunuzu güçlü, esnek ve dengeli bir şekilde eğitir. Gücünüzü ve koordinasyonunuzu geliştirmeye yardımcı olan bir dizi hareket ve pozisyon içerir. Derin nefes alarak rahatlamak için egzersizleri nasıl yaptığınızı kontrol etmek de çok önemlidir .

Pilates Nedir?
Pilates Nedir? Admin

Hareketler, iyi duruş, denge ve güç için anahtar olan karın, pelvik taban kasları ve sırt kaslarına odaklanmalısınız.

Kaslarınızı güçlendirirseniz, istikrarlı bir şekilde gelişeceksiniz. Pilates, vücudunuzu zorlanma altına sokmayacak güçte uygulanan bir dizi kontrollü hareket içermektedir. Narlıdere pilates ile sizlerde tecrübeli ve profesyonel kişiler tarafından destek alabilirsiniz.

Pilates Hamilelikte Bana Nasıl Yardımcı Olabilir?

Pilates, hamilelik sırasında ve doğumdan sonra sorunlara neden olabilecek olan karın, sırt ve pelvik taban kaslarınızı güçlendirir . Bu yüzden hamileyken yapmak için harika bir egzersizdir. Ancak bazı egzersizlerin son tarihinize yaklaştıkça değiştirilmesi gerekir.

Pilates eğitmeninizin hamile kadınları öğretmek için deneyimli ve eğitilmiş olup olmadığını kontrol edin veya sadece hamile kadınlar için bir Pilates sınıfı bulmaya çalışın. Narlıdere hamile pilatesi size bu tip kritik detaylar hakkında tecrübeli kadrosuyla profesyonel hizmet verecektir.

Düzenli Pilates yapmak şunlara yardımcı olacaktır:

  • Büyüyen bebeğinizin ağırlığının neden olduğu denge problemleriyle başa çıkmak için vücudunuzu daha iyi donatarak karın kaslarınızı güçlendirir. Hormonlar, kemiklerinizi gebelikte daha esnek hale getiren dokuları yapar ve sizi yaralanmaya daha yatkın kılar.
  • Sırtınızı, karın kaslarınızı ve sırt ağrınızı egzersiz yaparak azaltın. Bu kasları güçlendirmek sırt veya pelvik ağrıyı azaltmaya yardımcı olacaktır.

Pilates Reformer

Birçok öğrenci yaralanmaları önlemek ve rehabilitasyon yaparak rahatlamak adına narlıdere reformer pilatesi tercih ediyor.

Araştırmalar, uygulamanın vücut farkındalığını ve spinal ve pelvik hizalamayı geliştirdiğini gösteriyor, bu da kaslarımıza ve eklemlerimize gereksiz stres atmadan egzersiz yapmamıza yardımcı oluyor.

Pilates ayrıca eklem ve kas ağrılarının tedavisine yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Ve aynı zamanda alt sırt ağrısını yönetmek ve önlemek için de çok etkilidir.

Aşağıdaki etkilere sebep olur;

  • Büyük kas gruplarını güçlendirir.
  • Kaslarınızı geliştirerek kilo kaybına yardımcı olur.
  • İskelet gücünü arttırır.
  • Esnekliğinizi ve hareket sınırlarınızı arttırır.
  • Denge ve istikrar konusunda sizi geliştirir.
  • Sakinleştirir ve zihnen odaklanmanızı kolaylaştırır.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Ankara Tiftik Keçisini Kim Bitirdi? Hangi Ülke Keçicilik Yapmamızı İstemedi?
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!
Diyanet İşleri Başkanına Kenevirden Yapılma Seccade Hediye Etti!